Cevap Yaz
4 Şubat 2023, 17:07 - Zülal Güneş Yazdı

Engelli İnsanlar İçin Neler Yapabiliriz?

Soru: Engelli İnsanlar İçin Neler Yapabiliriz?
Cevap:

Engellilerin hayatını kolaylaştırmak için bariyerleri ortadan kaldırarak ve ulaşımı kolaylaştırma, erişilebilir binalar ve alanlar oluşturma, teknolojik araçlar ve programları destekleme, eğitim ve istihdam fırsatları sunma, erişilebilir turizm aktiviteleri düzenleme ve toplumun farkındalığını artırma gibi uygulamaların yapılması gerekmektedir.

Engellilerin Hayatını Kolaylaştırmak İçin Neler Yapabiliriz?

Engelli İnsanlar İçin Neler Yapabiliriz

Engellilerin hayatını kolaylaştırmak için neler yapabiliriz? Diye merak eden kişilerin ilk olarak empati kurması gerekmektedir. Burada bahsettiğimiz empati aslında ben engelli olsam hangi konularda zorlanırdım? Sorusunun cevabını düşünmek ve daha sonra bu sorunlara cevap aramaktır.

Engelleri engelli yapan en önemli unsur aslında diğer kişilerden farklı olan özelliklerine uygun yaşam koşullarının bulunmamasıdır. Bu koşulların onlar için de uygun hale getirilmesi sayesinde fiziksel yetersizlikleri engel olmaktan çıkartacaktır.

4. Sınıf Türkçe Ders Kitabı 81. Sayfa Cevapları MEB Yayınları 2023-2024 eğitim-öğretim yılı konusu içerisinde yer alan kritik sorulardan birini cevaplamış bulunuyoruz. Cevaplarla ilgili eksik veya hatalı kısımları bizlere yorumlardan yazarak bildirebilirsiniz.
Ders ve Çalışma kitabı cevapları aramalarınızda internet sitemizi daha üst sıralarda listelemek için aramalarınızın sonuna "forum sınıf" yazabilirsiniz.
Örnek Kullanım: 6. sınıf matematik öğün yayınları sayfa 40 forum sınıf

Linkedin'de Paylaş

Ξ Bir cevap yazın

Künye Gizlilik Politikası İletişim Hakkımızda Türkçe Ders Kitabı Cevapları

Sitede yer alan yazı, resim ve dosyaların tüm hakları saklıdır ve izinsiz paylaşılması kesinlikle yasaktır.