Cevap Yaz
15 Ağustos 2023, 15:13 - Zülal Güneş Yazdı

Çıplak Gözle Gözlemlediğiniz Gök Cisimleri Dışında Göremediğiniz Gök Cisimleri De Var Mıdır?

Soru: Çıplak Gözle Gözlemlediğiniz Gök Cisimleri Dışında Göremediğiniz Gök Cisimleri De Var Mıdır?
Cevap: Uzay, oldukça büyük ve geniş bir yapıdır. Hatta uzayın sonsuz olduğunu düşünen kişiler de bulunmaktadır. Dünyamız, uzayın yalnızca ufacık bir bölümünde bulunan bir galaksinin içerisinde yer almaktadır. Bu nedenle dünyadan çıplak göz ile gözlemlediğimiz gök cisimleri dışında daha pek çok gök cismi de bulunmaktadır.

Uzayda Gözlemleyemediğimiz Gök Cisimleri Var Mıdır?

Çıplak Gözle Gözlemlediğiniz Gök Cisimleri Dışında Göremediğiniz Gök Cisimleri De Var Mıdır?

Uzay, oldukça büyük ve geniş bir yapıdır. Hatta uzayın sonsuz olduğunu düşünen kişiler de bulunmaktadır. Dünyamız, uzayın yalnızca ufacık bir bölümünde bulunan bir galaksinin içerisinde yer almaktadır. Bu nedenle dünyadan çıplak göz ile gözlemlediğimiz gök cisimleri dışında daha pek çok gök cismi de bulunmaktadır.
Ancak bu gök cisimleri insan gözünün algılayabileceği boyutta değildir. Bize ve dünyaya çok uzak oldukları için yalnızca gelişmiş teknolojik cihazlar ile bu gök cisimlerini görmemiz mümkün olmaktadır.
Dünyadan bakarak çıplak gözle görebileceğimiz en net gök cismi ise elbette ki Ay olmaktadır. Aynı zamanda yıldızların bazılarını da çıplak göz ile görmemiz mümkündür.

7. Sınıf Fen Bilimleri Ders Kitabı 31. Sayfa Cevapları MEB Yayınları 2023-2024 eğitim-öğretim yılı konusu içerisinde yer alan kritik sorulardan birini cevaplamış bulunuyoruz. Cevaplarla ilgili eksik veya hatalı kısımları bizlere yorumlardan yazarak bildirebilirsiniz.
Ders ve Çalışma kitabı cevapları aramalarınızda internet sitemizi daha üst sıralarda listelemek için aramalarınızın sonuna "forum sınıf" yazabilirsiniz.
Örnek Kullanım: 6. sınıf matematik öğün yayınları sayfa 40 forum sınıf

Linkedin'de Paylaş

Ξ Bir cevap yazın

Künye Gizlilik Politikası İletişim Hakkımızda Türkçe Ders Kitabı Cevapları

Sitede yer alan yazı, resim ve dosyaların tüm hakları saklıdır ve izinsiz paylaşılması kesinlikle yasaktır.