Cevap Yaz
26 Ağustos 2023, 12:48 - Sena Yazdı

Dürüst Olmak ve Her Zaman Doğruları Söylemek Bize Neler Kazandırır?

Dürüst Olmak İnsana Neler Kazandırır?

Dürüst olmak ve daime doğru konuşmak insanların güvenini kazanmamızı sağlar, dürüst biri olarak tanınmamızı sağlar ve insanların saygısını kazandırır.

İnsanlık için en önem verilen duygu güvendir. Güven kazanabilmek için her zaman dürüst olmak ve doğru konuşmak gerekir. Doğru konuşmak ve dürüst olmak insana saygı, sevgi, özgüven ve güzel bir ahlak kazandırır. Dürüstlük ve doğru konuşmak çocukların karakterinde küçük yaşlarda oturmaktadır. Bu yüzden bebeklikten dürüstlük ve doğru konuşmak aşılanmalı ve öğretilmelidir.

Dürüst Olmak İnsana Neler Kazandırır

Toplumda pembe yalan, beyaz yalan gibi sanki hiç yanlış değilmişcesine ifadeler kullanılır. Dürüst olmanın ve doğru konuşmanı pembesi, beyazı, rengi yoktur. Büyükte olsa küçükte olsa doğrudan vazgeçmemeli, her zaman doğru konuşmalıyız. Doğru konuşmayıp bunları pembe, beyaz diyerek hafifleştirdiğimizde alışkanlık haline gelir ve bu yalan konuşma durumu normalleşir.

Doğru konuşmamak insanların bizlere olan güvenini kırar, saygı duymazlar, doğru konuşulduğunda bile yalanmış izlenimi yaratır yalancı çoban durumuna düşeriz. Bu şekilde davrandığımızda küçüklerimize de kötü örnek olabiliriz.

Ders ve Çalışma kitabı cevapları aramalarınızda internet sitemizi daha üst sıralarda listelemek için aramalarınızın sonuna "forum sınıf" yazabilirsiniz.
Örnek Kullanım: 6. sınıf matematik öğün yayınları sayfa 40 forum sınıf

Linkedin'de Paylaş

Ξ Bir cevap yazın

Künye Gizlilik Politikası İletişim Hakkımızda Türkçe Ders Kitabı Cevapları

Sitede yer alan yazı, resim ve dosyaların tüm hakları saklıdır ve izinsiz paylaşılması kesinlikle yasaktır.