Cevap Yaz
26 Ağustos 2023, 12:50 - Furkan Yazdı

Planlı Olmak Bizlere Neler Kazandırır?

Planlı Olmak Bizlere Neler Kazandırır? konusunda 3. Sınıf Hayat Bilgisi Ders Kitabı Pasifik Yayıncılık Sayfa 68’deki Planlı Olmak Bizlere Neler Kazandırır? sorusunu cevapladık. Eksik veya hatalı olabileceğini düşündüğünüz kısımları bizlere Yorumlar kısmından yazarak bildirebilirsiniz.
Plan yapmanın faydası nedir

Planlı Olmak Bizlere Neler Kazandırır?

Planlı Olmak Bizlere Neler Kazandırır? sorusuna şu şekilde cevap verebiliriz:

Planlı olmak en başta bir insanın zihnini boşaltır, vakit tasarrufu yapmasını sağlar. Çünkü insanlar bugün ne yapacağım, yarın ne yapsam gibi sorunları düşünüp sıkıntı edineceği yerde sakin bir şekilde oturup neler yapacağının planını yaparlarsa kafasındaki boş düşüncelerden kurtulmuş olacaklardır.

Sakin bir kafayla yapılacak olan plan ile birlikte o gün yapacağımız işlere zamanımızın yetip yetmeyeceğini anlayabiliriz. Bu planlama sırasında kendimize de boş vakit ayırarak o gün yorulmamızı engellemiş oluruz. Çünkü daha öncesinde kendimizi yoracak işleri ard arda sıralamamış oluruz.


Plan yapmak, hayatımızı düzene koymak ve hayatta başarılı olmak için önemlidir. Planlarımızı günlük ve haftalık olarak yapabiliriz. Plan yaparken yapmak istediklerimizi öncelik ve önem sırasına koyarız. Yapacaklarımıza ne kadar zaman ayıracağımızı belirleyerek planımızı hazırlarız. Planımızda dinlenme ve eğlenmeye de zaman ayırmalıyız. Dünyada ve ülkemizde pek çok insan çeşitli alanlarda planlı çalışarak başarılı olmuştur.

Buna en güzel örnek Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ tür. Mustafa Kemal Atatürk yapacağı işleri önceden planlayıp sıraya koyardı. Verdiği kararları mutlaka uygulardı. Atatürk bu şekilde kararlı, planlı ve disiplinli çalışarak başarılı olmuştu. Mustafa Kemal Atatürk’ü idolümüz belleyerek sürekli plan yapıp başarının arkasından koşmalıyız.

Plan yapmadan bir başarı düşünülemez çünkü plan geleceği şimdiden görüp tedbir almak gibidir. Ani kararlar vererek ilerde hata yapma riskini azaltmak bizi başarıya götürür. Sabah şu saatte kalkacağım, şu saatte yemek yiyip giyineceğim, şu saatlerde okulda olacağım, şu saatlerde eve döneceğim, şu saatlerde ders çalışacağım gibi planlar yapmak önemlidir böylece kendimize daha çok vakit ayırabiliriz.

Planlı Olmak Bizlere Neler Kazandırır?

Ders ve Çalışma kitabı cevapları aramalarınızda internet sitemizi daha üst sıralarda listelemek için aramalarınızın sonuna "forum sınıf" yazabilirsiniz.
Örnek Kullanım: 6. sınıf matematik öğün yayınları sayfa 40 forum sınıf

Linkedin'de Paylaş

Ξ Bir cevap yazın

Künye Gizlilik Politikası İletişim Hakkımızda Türkçe Ders Kitabı Cevapları

Sitede yer alan yazı, resim ve dosyaların tüm hakları saklıdır ve izinsiz paylaşılması kesinlikle yasaktır.