Cevap Yaz
4 Şubat 2023, 16:34 - Zülal Güneş Yazdı

Birlikte Hareket Etmek Bize Neler Kazandırır?

Soru: Birlikte Hareket Etmek Bize Neler Kazandırır?
Cevap:

Birlik ve beraberlik içinde hareket etmek aynı amaca sahip toplulukların hedeflediklerine ulaşmasını sağlamaktadır. Kısaca dayanışma olarak adlandırılan birlik ve beraberlik birçok açıdan topluluklara avantaj sağlamaktadır.

Birlikten kuvvet doğar atasözü veya bir elin nesi var iki elin sesi var atasözleri de dayanışmanın önemini anlatmaktadır.

“Birlikten Kuvvet Doğar” Ne Demek?

Birlikte Hareket Etmek Bize Neler Kazandırır

Ünlü atasözlerimizden biri olan “Birlikten kuvvet Doğar” ne demek? Sorusuna verebileceğimiz en kısa cevap dayanışmadır.

Dayanışmanın önemini vurgulayan bu atasözü aynı hedefe veya aynı amaca sahip olan insanların birlik içerisinde eylem gerçekleştirmeleri halinde kuvvetli ve daha güçlü olacaklarını vurgulamaktadır. Bir kişinin tek başına başaramayacağı şeyleri birlikte denemek başarmak için yeterlidir.

4. Sınıf Türkçe Ders Kitabı 94. Sayfa Cevapları MEB Yayınları 2023-2024 eğitim-öğretim yılı konusu içerisinde yer alan kritik sorulardan birini cevaplamış bulunuyoruz. Cevaplarla ilgili eksik veya hatalı kısımları bizlere yorumlardan yazarak bildirebilirsiniz.
Ders ve Çalışma kitabı cevapları aramalarınızda internet sitemizi daha üst sıralarda listelemek için aramalarınızın sonuna "forum sınıf" yazabilirsiniz.
Örnek Kullanım: 6. sınıf matematik öğün yayınları sayfa 40 forum sınıf

Linkedin'de Paylaş

Ξ Bir cevap yazın

Künye Gizlilik Politikası İletişim Hakkımızda Türkçe Ders Kitabı Cevapları

Sitede yer alan yazı, resim ve dosyaların tüm hakları saklıdır ve izinsiz paylaşılması kesinlikle yasaktır.