Cevap Yaz
26 Ağustos 2023, 12:49 - Furkan Yazdı

Hoşgörü ile ilgili Hikaye

Hoşgörü ile ilgili Hikaye

Hoşgörü Konulu Hikaye

Bir gün evde oturuyorduk, herkes kendi ev işleriyle meşgul oluyordu. O sıralarda bende evde günlük tutuyorum. Günlüğüme şunları yazıyordum:

Bir gün okula giderken okula yeni gelen bir çocuk sınıfımıza gelmişti. Sınıfımıza gelen çocuğa sınıftaki çocuklar kibirli ve sert bir şekilde karşılamışlardı. Ben arkadaşlarımın sevgi ve hoşgörü ile davranması gerektiğini düşünüyordum. Bende öğrenciye karşı sevgi ve hoşgörü ile davranmaya başladım. Birlikte iyi arkadaş olduk. Birbirimizi sevmeye ve birlikte vakit geçirmeye başladık. Hatta bir gün ona sataşan birisi için az kalsın kavga ediyorduk ki öğretmen olayı bitirdi. Arkadaşımla birlikte bir gün benim evime geldik ve anne ve babamla tanıştırdım. Aynı şeyi arkadaşımda bana yaptı.

Sürekli arkadaşımla birlikte vakit geçiriyor ve birlikte oturuyorduk. Bazen bize kahvaltıya gelir bazende ben onlara kahvaltıya giderdim. Sonra bir gün onların evine gittiğimde arkadaşımın odasına geçip bana tabletini açtı ve oyunlarını gösterdi. Söylediğine göre oyunu kendi yapmıştı. Bu oyun yapma işini uzun zaman bana ders vererek öğretmeye başladı ve birlikte oyunlar yapmaya başladık. Aradan uzun zaman geçti ve birlikte ilk oyunumuzu yaptık. Oyunumuzda bir ana karakter var ve bu ana karakter ile bir şehirde istediğimiz her şeyi yapabiliyorduk. Araba sürebiliyor, mağaza sahibi olabiliyor, polis olabiliyor yani aklımıza gelen her şeyi oyuna ekledik ve oyunu yaptık.

Oyunu bitirdikten sonra oyunu sınıftaki arkadaşlarımıza gösterdik ve onlara da bu oyunu yükledik. Daha sonra öğretmenimiz bize bir uygulama fikrini sundu. Bu uygulama sadece öğretmenimiz ve sınıftaki öğrencilerin anne-babası kullanacaktı. Bu uygulama içinde anne ve babalarımıza öğretmenimiz sınıftaki davranışlarımız, yazılı puanlarımızı felan yollayabilecek. Bu uygulamayı benim yerime arkadaşım yaptı ve öğretmenimizin telefonuna daha sonra sınıftaki öğrencilerin velilerinin telefonuna yükledi ve daha sonra kendi yaptığımız uygulamayı tabletimizden sildik.

Arkadaşımla birlikte çok iyi vakit geçirip onunla arkadaş olduğum için çok mutluydum. İyi ki ilk gün ona hoşgörülü davranıp yakınlaştım. Hoşgörü sayesinde çok güzel bir arkadaşlık edindim. Hoşgörünün çok önemli bir şey olduğunu o gün anladım. Bundan sonra yeni tanıştığım kişilere hoşgörülü davranacağıma kendime söz verdim.

 

Ders ve Çalışma kitabı cevapları aramalarınızda internet sitemizi daha üst sıralarda listelemek için aramalarınızın sonuna "forum sınıf" yazabilirsiniz.
Örnek Kullanım: 6. sınıf matematik öğün yayınları sayfa 40 forum sınıf

Linkedin'de Paylaş

Ξ Bir cevap yazın

Künye Gizlilik Politikası İletişim Hakkımızda Türkçe Ders Kitabı Cevapları

Sitede yer alan yazı, resim ve dosyaların tüm hakları saklıdır ve izinsiz paylaşılması kesinlikle yasaktır.