Cevap Yaz
6 Ekim 2023, 0:10 - Furkan Yazdı

Arkadaşlık ile ilgili hikaye

Arkadaşlık ile ilgili hikaye

Arkadaşlık konulu hikaye

Sihem bir gün evde oturmaktan sıkılmıştı. Annesi onun yanına güzel bir müjdeyle geldi .

Annesi: Kızım 1 hafta sonra İstanbul’a gideceğiz.

Sihem: Oley! Ben şimdiden bavulumu hazırlayayım. Sihem sevinçten ölüyordu .tamtamına 6 gün olmuştu.

Annesi: Kızım bavulunu hazırladın mı?

Sihem: Evet anne bavuluma gerekli olan her şeyi koydum.

dedi ve yatağına gidip uyumaya başladı Sihem yarını iple çekiyordu…

Yarın hayalinin günüydü çok güzel arkadaşlar edinecekti derken uykuya daldı yarın olmuştu ve uçağın kalkmasına 3 saat kalmıştı. Zaman git gide daralıyordu, Sihem yemek yemiş kıyafetini giyiyordu annesi acele olmasını söyledi Sihem, annesi, babası hemen hava limanına gittiler.

Uçağa binip koltuklarına oturdular uçağın kalkmasına 20 dakika kalmıştı herkes Uçağa binip yerine oturmuştu 20 dakika su gibi akıp gitmişti pilot duyuruyu söyleyip uçağı havalandırıcı aktı tam tamına 2 saat sonra Ankara’ya gelmiştik bir saat sonra da hava limanına iniş yapmıştık annem geldiğimiz söyledi.

Uçaktaki yardımcılar babalarımızı indirdi teyzemler zaten hava limanında bekliyordu onlarla birlikte teyzemlerin evine gittik. teyzemin kızı Fatma Zehra buraya yeni taşınmıştı onunla birlikte arkadaş edinmek için annem ve teyzemden izin aldık. İzni aldıktan sonra sokağa inip sokaktaki çocuklarla arkadaş edinmek için isimlerini sorduk. Sorduğumuz kişilerin isimleri Ali Sema ve Zehra idi.

Onlar da bize isimlerimiz sordu ve söyledik onlarla birlikte oyun oynadık saat geç olmadan eve geldik ellerimizi yıkayıp sofraya oturduk yemek yedik evde biraz daha oyun oynadık ve yattık sabah olunca kahvaltımızı yaptık annemizden izin alıp sokağa indik arkadaşlarımız da zaten inmişti onlarla birlikte akşama kadar oyun oynadık. Akşam ezanından önce eve geldik artık çok güzel vakit geçiriyordum aynı şekilde günler geçip gitti.

İstanbul’da son günümüzde bahçeye inip Kapıdan dışarı çıktığında ayağımın yanındaki taşı görmediğim için yere düştüm çok aramıştı Fatma Zehra hemen annemi çağırdı arkadaşlarım bu duruma çok üzülmüştü. Annem ayağıma ayağıma peçete bastırıp eve götürdü.

Annem ve babam karar vermişlerdi bugün eve dönmeyecekler de yaz tatilde 3 hafta daha kalacaktık 2 gün sonra sokağa indiğimizde arkadaşlarımızı göremedik onların evine öğrenmiştik sorduğumuzda daha yemek yiyorlardı yemek yedikten sonra geleceklerdi geldiler onlara teşekkür ettim. Aynısı sizin başınıza gelirse ben size yardım ederim ve 3 hafta su gibi akmış gitmiş ve o gün gelmiş arkadaşlarımla ve Fatma Zehra ile aynı zamanda teyzemle de vedalaştık bizi hava limanı’na kadar bıraktılar.

Uçak kalkana kadar beklediler uçak kalkmak üzere iken biz dışarı çıktık çünkü içeride çok bekleyecektik. Uçak yolculuğu çok uzun sürmüştü eve geldiğim için bir daha çok sıkılmıştım annemden geri çok güzel bir müjde hurmalı almıştım çok arkadaşla bir mahalleye taşınıyorduk bavullarını toplayıp 4 gün sonra gidecektik 4 gün gelmiş gitmiş evi boşaltıp arabamızla yeni evimize taşındık daha büyük ve geniş bir evde sokakta yeni arkadaşlarıma tanışmak için sokağa indim. Sokakta bir çok arkadaş vardı ki hangisi ile önce konuşacaktım bilmiyordum yakınındaki bir arkadaşımla tanıştım sonra teker teker hepsi ile tanıştım, birlikte oyunlar oynadık.

Akşama kadar artık hiç sıkılmadım yeni arkadaşlarım bana çok iyi davrandılar ben de onları çok iyi davrandım ne zaman Düşsem veya bir yerin ağrısa bana yardım ediyorlar ben de onlara yardım ediyorum onları En sevdiğim arkadaşlarım ilan ettim.

Ders ve Çalışma kitabı cevapları aramalarınızda internet sitemizi daha üst sıralarda listelemek için aramalarınızın sonuna "forum sınıf" yazabilirsiniz.
Örnek Kullanım: 6. sınıf matematik öğün yayınları sayfa 40 forum sınıf

Linkedin'de Paylaş

Ξ Bir cevap yazın

Künye Gizlilik Politikası İletişim Hakkımızda Türkçe Ders Kitabı Cevapları

Sitede yer alan yazı, resim ve dosyaların tüm hakları saklıdır ve izinsiz paylaşılması kesinlikle yasaktır.