Cevap Yaz
4 Nisan 2023, 17:26 - Zülal Güneş Yazdı

Hz. Lokman (a.s) Öğütlerinde Nelerden Bahsetmektedir?

Soru: Hz. Lokman (a.s) Öğütlerinde Nelerden Bahsetmektedir?
Cevap:  Hz. Lokman, dinin esaslarını ortaya koyduğu ve insanlara yol gösterdiği öğütlerinde, Müslümanların kasılarak yürümemesi, takvayı esas alması, Allah’a ortak koşmaması, namazlarını doğru kılması, az uyuması, günahlardan sakınması gibi öğütler vermektedir.

Hz. Lokman (a.s) Öğütleri Nelerdir?

Hz. Lokman (a.s) Öğütlerinde Nelerden Bahsetmektedir

Hz. Lokman, Allah’ın sahih kullarından biridir ve adı Kur’an’da geçmektedir. Kur’an’da oğluna verdiği öğütler ile aslında tüm Müslüman kullarına öğütler veren ve örnek alınması gereken Hz. Lokman, dinin esaslarını ortaya koyduğu ve insanlara yol gösterdiği öğütlerinde, Müslümanların kasılarak yürümemesi, takvayı esas alması, Allah’a ortak koşmaması, namazlarını doğru kılması, az uyuması, günahlardan sakınması gibi öğütler vermektedir.

Bunların yanı sıra Hz. Lokman öğütlerinde, tövbenin geciktirilmemesi, cahille dost olunmaması, sükut edilmesi, yalan söylenmemesi, kendi işimizi kendimizin görmesi, Allah’tan korkulması, ilim meclisine katılmak gerektiğinden bahsetmektedir.

Tüm bu öğütler, Müslümanların dinimize uygun bir şekilde nasıl davranması gerektiğini bizlere anlatmaktadır.

5. Sınıf Din Kültürü Ders Kitabı 76. Sayfa Cevapları MEB Yayınları  2023-2024 eğitim-öğretim yılı konusu içerisinde yer alan kritik sorulardan birini cevaplamış bulunuyoruz. Cevaplarla ilgili eksik veya hatalı kısımları bizlere yorumlardan yazarak bildirebilirsiniz.
Ders ve Çalışma kitabı cevapları aramalarınızda internet sitemizi daha üst sıralarda listelemek için aramalarınızın sonuna "forum sınıf" yazabilirsiniz.
Örnek Kullanım: 6. sınıf matematik öğün yayınları sayfa 40 forum sınıf

Linkedin'de Paylaş

Ξ Bir cevap yazın

Künye Gizlilik Politikası İletişim Hakkımızda Türkçe Ders Kitabı Cevapları

Sitede yer alan yazı, resim ve dosyaların tüm hakları saklıdır ve izinsiz paylaşılması kesinlikle yasaktır.