Cevap Yaz
14 Ağustos 2023, 11:23 - Furkan Yazdı

Pil Atıkları Çevreyi Neden Kirletir? Bu Kirliliği Önlemek İçin Neler Yapmalıyız?

Pil Atıklarının Çevreye Zararını Önlemek İçin Neler Yapmalıyız?

Soru: Pil Atıkları Çevreyi Neden Kirletir? Bu Kirliliği Önlemek İçin Neler Yapmalıyız?
Cevap: Pillerin yapısında birçok kimyasal madde vardır. Bu nedenle çöpe atmak bir süre sonra zarar görmesine, bunların etrafına yayılmasına sebep olur. Böylece toprağın kirlenmesine, suların zarar görmesine neden olur.

Böylece balıkların yaşam alanları kirlenerek onların telef olmasına yol açar. Toprağın kirlenmesi sebze ve meyvelerin yetişmesine engel olur. Bu nedenle pillerin dışarıya atılması çok sayıda problem yaşanmasına yol açar.

Aynı Sayfadaki Soruyu İnceleyin: Elektrik Çarpmış Birini Gördüğümüzde Neler Yapmamız Gerekir? (BAĞLANTI)

Bunları önlemek için pilleri diğer çöplerden ayırmalı, bir arada atılmamalıdır. Aynı şekilde ayrı bir poşetle normal çöpe alınması da önlenmelidir. Bunun yerine çöpler için özel hazırlanan pil atık kutularına atılmalı, böylece geri dönüşmelerine imkan tanınmalıdır.

3. Sınıf Fen Bilimleri Ders Kitabı 158. Sayfa Cevapları Anka Yayınevi 2023-2024 eğitim-öğretim yılı konusu içerisinde yer alan kritik sorulardan birini cevaplamış bulunuyoruz. Cevaplarla ilgili eksik veya hatalı kısımları bizlere yorumlardan yazarak bildirebilirsiniz.
Ders ve Çalışma kitabı cevapları aramalarınızda internet sitemizi daha üst sıralarda listelemek için aramalarınızın sonuna "forum sınıf" yazabilirsiniz.
Örnek Kullanım: 6. sınıf matematik öğün yayınları sayfa 40 forum sınıf

Linkedin'de Paylaş

Ξ Bir cevap yazın

Künye Gizlilik Politikası İletişim Hakkımızda Türkçe Ders Kitabı Cevapları

Sitede yer alan yazı, resim ve dosyaların tüm hakları saklıdır ve izinsiz paylaşılması kesinlikle yasaktır.