Cevap Yaz
23 Şubat 2024, 17:09 - Zülal Güneş Yazdı

Toplu Taşıma Araçları ile Yolculuk Yaparken Hamile, Engelli, Yaşlı vb. Özel Durumu Olanlara Nasıl Davranılmalıdır?

Soru: Toplu Taşıma Araçları ile Yolculuk Yaparken Hamile, Engelli, Yaşlı vb. Özel Durumu Olanlara Nasıl Davranılmalıdır?
Cevap: Toplu taşıma araçları ile yolculuk yaparken hamile, engelli, yaşlı vb. özel durumu olanlara her zaman merhametli ve yardımsever olmalıyız.

Toplu Taşıma Araçlarında Kimlere Yer Vermeliyiz?

Toplu Taşıma Araçları ile Yolculuk Yaparken Hamile, Engelli, Yaşlı vb. Özel Durumu Olanlara Nasıl Davranılmalıdır

Özellikle eğer oturuyorsak, yaşlı, hamile ve engellilere toplu taşıma araçlarında mutlaka yer vermeli, bu özel durumu olanlara binerken ve inerken yardım etmeliyiz. Bu kişilere yer vermeyenleri de bu konu için uyarmalıyız.

İyi kalpli ve yardımsever bir insan olarak toplu taşıma araçları ile yolculuk yaparken hamile, engelli, yaşlı vb. özel durumu olanlara yardım etmek, insani bir görevdir ve bir gün bizlerin de bu durumda olabileceğinin hatırlanarak empati kurulması gerekmektedir.

4. Sınıf Trafik Güvenliği Ders Kitabı 44. Sayfa Cevapları MEB Yayınları 2023-2024 eğitim-öğretim yılı konusu içerisinde yer alan kritik sorulardan birini cevaplamış bulunuyoruz. Cevaplarla ilgili eksik veya hatalı kısımları bizlere yorumlardan yazarak bildirebilirsiniz.
Ders ve Çalışma kitabı cevapları aramalarınızda internet sitemizi daha üst sıralarda listelemek için aramalarınızın sonuna "forum sınıf" yazabilirsiniz.
Örnek Kullanım: 6. sınıf matematik öğün yayınları sayfa 40 forum sınıf

Linkedin'de Paylaş

Ξ Bir cevap yazın

Künye Gizlilik Politikası İletişim Hakkımızda Türkçe Ders Kitabı Cevapları

Sitede yer alan yazı, resim ve dosyaların tüm hakları saklıdır ve izinsiz paylaşılması kesinlikle yasaktır.