Cevap Yaz
14 Ağustos 2023, 16:50 - Zülal Güneş Yazdı

Motorlu Taşıtlarla Yolculuk Yaparken Kural Dışı Davranışlarda Bulunmak Can Güvenliğimizi Nasıl Etkiler?

Soru: Motorlu Taşıtlarla Yolculuk Yaparken Kural Dışı Davranışlarda Bulunmak Can Güvenliğimizi Nasıl Etkiler?
Cevap:

Motorlu taşıtlarla yolculuk yaparken kural dışı davranışlarda bulunmak can güvenliğimizi oldukça olumsuz etkilemektedir. Özellikle motorlu taşıtlarda kural dışı davranışlarda bulunmak, trafik kazalarının yaşanma ihtimalini oldukça yükselteceği için bu kazaların artması can ve mal kayıplarının da artmasına neden olmaktadır.

Motorlu Taşıtlarda Canı Tehlikeye Atacak Davranışlar Nelerdir?

Motorlu Taşıtlarla Yolculuk Yaparken Kural Dışı Davranışlarda Bulunmak Can Güvenliğimizi Nasıl Etkiler?

Kişilerin kural dışı davranışlar sebebiyle hem kendilerini hem de başkalarını tehlikeye atması, can güvenliğinin de tehlikeye girmesine neden olmaktadır. Yaralanmalar, maddi kayıplar ve en kötüsü ölümlerle sonuçlanan kazalar bu kural dışı davranışlar nedeniyle yaşanabilmekte, motorlu taşıtlarla yolculuk yaparken kural dışı davranışlarda bulunmak can güvenliğimizi oldukça olumsuz etkileyeceği tüm bu davranışlardan uzaklaşmak gerekmektedir.

4. Sınıf Trafik Güvenliği Ders Kitabı 46. Sayfa Cevapları MEB Yayınları 2023-2024 eğitim-öğretim yılı konusu içerisinde yer alan kritik sorulardan birini cevaplamış bulunuyoruz. Cevaplarla ilgili eksik veya hatalı kısımları bizlere yorumlardan yazarak bildirebilirsiniz.
Ders ve Çalışma kitabı cevapları aramalarınızda internet sitemizi daha üst sıralarda listelemek için aramalarınızın sonuna "forum sınıf" yazabilirsiniz.
Örnek Kullanım: 6. sınıf matematik öğün yayınları sayfa 40 forum sınıf

Linkedin'de Paylaş

Ξ Bir cevap yazın

Künye Gizlilik Politikası İletişim Hakkımızda Türkçe Ders Kitabı Cevapları

Sitede yer alan yazı, resim ve dosyaların tüm hakları saklıdır ve izinsiz paylaşılması kesinlikle yasaktır.