Cevap Yaz
15 Ağustos 2023, 14:09 - Zülal Güneş Yazdı

Yaya Kaldırımı Olan ve Olmayan Kara Yollarında Doğru Yaya Davranışı Nasıl Olmalıdır?

Soru: Yaya Kaldırımı Olan ve Olmayan Kara Yollarında Doğru Yaya Davranışı Nasıl Olmalıdır?
Cevap:

Yaya kaldırımı olan ve olmayan kara yollarında doğru yaya davranışı, yaya kaldırımı bulunan kara yolları için kaldırımda yürürken daima sağ taraftan yürümektir. Yaya kaldırımı bulunmayan sokak ve caddeler için doğru yaya davranışı ise zorunda kalınması halinde yolun en kenarından ve solundan yürümektir.

Kaldırımın Sağından Mı Solundan Mı Yürümeliyiz?

Yaya Kaldırımı Olan ve Olmayan Kara Yollarında Doğru Yaya Davranışı Nasıl Olmalıdır

Kaldırımın sağından mı solundan mı yürümeliyiz? Sorusuna yanıt olarak; Kaldırımların daima sağ tarafından yürümemiz gerekmektedir. Ancak kaldırım olmayan yollarda bunun tam tersine araçların gelişini görebilmek için yolun sol kenarından yürümemiz gerekmektedir. Ancak bunu kaldırım olan bir yolda uygulamak yanlış olacağı için dikkat etmelisiniz.

4. Sınıf Trafik Güvenliği Ders Kitabı 36. Sayfa Cevapları MEB Yayınları 2023-2024 eğitim-öğretim yılı konusu içerisinde yer alan kritik sorulardan birini cevaplamış bulunuyoruz. Cevaplarla ilgili eksik veya hatalı kısımları bizlere yorumlardan yazarak bildirebilirsiniz.
Ders ve Çalışma kitabı cevapları aramalarınızda internet sitemizi daha üst sıralarda listelemek için aramalarınızın sonuna "forum sınıf" yazabilirsiniz.
Örnek Kullanım: 6. sınıf matematik öğün yayınları sayfa 40 forum sınıf

Linkedin'de Paylaş

Ξ Bir cevap yazın

Künye Gizlilik Politikası İletişim Hakkımızda Türkçe Ders Kitabı Cevapları

Sitede yer alan yazı, resim ve dosyaların tüm hakları saklıdır ve izinsiz paylaşılması kesinlikle yasaktır.