Cevap Yaz
26 Ağustos 2023, 12:48 - Sena Yazdı

Ulaşım Araçları İnsanların Yaşamını Nasıl Kolaylaştırır?

Ulaşım Araçlarının Sağladığı Kolaylıklar Nelerdir?

Ulaşım araçları gemi, uçak, otobüs, motor ve benzeri taşıtlardır. Bu araçlar zamandan tasarruf sağlar, gitmek istediğimiz yere kısa zamanda ulaşmamızı sağlar, yüklerimizi taşımamıza yardımcı olurlar.

Ulaşım araçları, teknolojinin gelişmesiyle doğru orantılı bir şekilde gelişmektedir. Yüklerin taşınması, bir yere gitmenin günler sürmesi gibi ihtiyaçlardan dolayı icat edilen tekerlekten sonra araba, uçak, motor gibi taşıtlar tasarlanmıştır.

Ulaşım Araçları İnsanların Yaşamını Nasıl Kolaylaştırır

Ulaşım araçları zamandan tasarruf ve insan gücüne olan ihtiyacı ortadan kaldırması gibi avantajlar sağlarken gelişen teknolojiyle taşıtların çoğalması trafikte sıkışıklıklara, kazalara sebebiyet vermektedir. Taşıtların çoğalmasıyla oluşan trafik sıkıntısını en aza indirmek için toplu taşıma araçlarını kullanmamız gerekir. Toplu taşıma araçları trafiği rahatlatırken hem aile hem de ülke ekonomisine katkı sağlar ve çıkan zehirli dumanların azalmasıyla çevreye de olumlu katkısı olur.

Ders ve Çalışma kitabı cevapları aramalarınızda internet sitemizi daha üst sıralarda listelemek için aramalarınızın sonuna "forum sınıf" yazabilirsiniz.
Örnek Kullanım: 6. sınıf matematik öğün yayınları sayfa 40 forum sınıf

Linkedin'de Paylaş

Ξ Bir cevap yazın

Künye Gizlilik Politikası İletişim Hakkımızda Türkçe Ders Kitabı Cevapları

Sitede yer alan yazı, resim ve dosyaların tüm hakları saklıdır ve izinsiz paylaşılması kesinlikle yasaktır.