Cevap Yaz
4 Nisan 2023, 18:36 - Zülal Güneş Yazdı

Yağmurun Ve Mevsimlerin Oluşumu İle Evrendeki Düzen Hakkında Bilgi

Soru: Yağmurun Ve Mevsimlerin Oluşumu İle Evrendeki Düzen Hakkında Bilgi
Cevap:

Evrende her şey ile birlikte yağmurun yağması ve mevsimlerin oluşumu da belirli bir düzen içerisindedir. Allah tarafından idare edilen bu düzen içerisinde yağmurun belirli dönemlerde yağması ve mevsimlerin hep aynı dönemlerde ortaya çıkması sağlanmaktadır.

Evrendeki Düzen

Yağmurun Ve Mevsimlerin Oluşumu İle Evrendeki Düzen Hakkında Bilgi

Yeryüzünde bulunan sular güneş ışınlarının da etkisiyle buharlaşıp gökyüzüne çıkmakta ve daha sonra soğuk hava yeniden suyun yeryüzüne yağmur şeklinde inmesine yardımcı olmaktadır. Böylece aslında evrendeki her şey belirli bir döngü ile var olmaya devam etmekte ve aslında hiçbir şey tam anlamıyla yok olmamaktadır.

Mevsimler ise Allah’ın yarattığı sonsuz evrendeki dünyanın güneşin etrafında gerçekleştirdiği dolanım hareketine bağlı olarak ortaya çıkmaktadır.

gn=”” class=”” width=””]5. Sınıf Din Kültürü Ders Kitabı 11. Sayfa Cevapları MEB Yayınları  2023-2024 eğitim-öğretim yılı konusu içerisinde yer alan kritik sorulardan birini cevaplamış bulunuyoruz. Cevaplarla ilgili eksik veya hatalı kısımları bizlere yorumlardan yazarak bildirebilirsiniz.[/box]

Ders ve Çalışma kitabı cevapları aramalarınızda internet sitemizi daha üst sıralarda listelemek için aramalarınızın sonuna "forum sınıf" yazabilirsiniz.
Örnek Kullanım: 6. sınıf matematik öğün yayınları sayfa 40 forum sınıf

Linkedin'de Paylaş

Ξ Bir cevap yazın

Künye Gizlilik Politikası İletişim Hakkımızda Türkçe Ders Kitabı Cevapları

Sitede yer alan yazı, resim ve dosyaların tüm hakları saklıdır ve izinsiz paylaşılması kesinlikle yasaktır.