Cevap Yaz
14 Ağustos 2023, 13:09 - Zülal Güneş Yazdı

12. Sınıf İnkılap Tarihi Ders Kitabı 151-152-155. Sayfa Cevapları MEB Yayınları

12.Sınıf İnkılap Tarihi Ders Kitabı 151-152-155. Sayfa Cevapları MEB Yayınları 2023-2024 eğitim-öğretim yılı konusu içerisinde lise son sınıf öğrencilerinin en çok ihtiyaç duyabileceği konular arasında bulunan 12. Sınıf İnkılap Tarihi Ders Kitabı Sayfa 151-152-155 Cevapları konusunu paylaştık. İki Dünya Savaşı Arasındaki Dönemde Dünyada Meydana Gelen Siyasi ve Ekonomik Gelişmeler konusu içerisinde eksik veya hatalı kısımları bizlere yorumlardan yazarak bildirebilirsiniz.

12. Sınıf İnkılap Tarihi Ders Kitabı 151-152-155. Sayfa Cevapları MEB Yayınları

12.Sınıf MEB Yayınları T.C. İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük Ders Kitabı 151-152-155. Sayfa Cevapları İki Dünya Savaşı Arasındaki Dönemde Dünyada Meydana Gelen Siyasi ve Ekonomik Gelişmeler

12. Sınıf T.C. İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük MEB Yayınları Sayfa 151 Ders Kitabı Cevapları

1. Devletler arası sorunları çözmek ve dünya barışını sağlamak amacıyla ne gibi önlemler alınabilir?
Cevap: Belli kurumlar kurulabilir. Devletler arası görüşmeler artabilir ve sorunları çözmek için belli kurumlara başvurulabilir. 

2. Savaşların yol açtığı toplumsal, ekonomik, siyasi sorunlar neler olabilir?
Cevap: Ekonomik olarak zayıflayan, ölümler ile yetim kalan çocuklar, devletler arası gerginlik artar. Savaşlar da kullanılan malzemeler, cephelerde savaşana askerler için yiyecek, giyecek gibi sorunlar masraf olmasından kaynaklı ekonomik olarak zayıflama görülür. Bu savaşlar ile devletler arası kızışır ve sorunlar daha çok büyür. 


12. Sınıf T.C. İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük MEB Yayınları Sayfa 152 Ders Kitabı Cevapları

Küresel çapta yaşanan ekonomik bunalımlar, ülke içinde ya da ülkeler arasında ne gibi sorunlara yol açar?
Cevap: Ülke içinde vatandaşların geçim sıkıntısı çekmesine ve iç karışıklığa yol açar. Ülkeler arasında gıda ticareti durma noktasına geldiği için devletler arası gerginlik ortaya çıkar. 


12. Sınıf T.C. İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük MEB Yayınları Sayfa 155 Ders Kitabı Cevapları

Yukarıdaki fotoğraflarda, Türk halkının çeşitli kesimlerinin Atatürk’ün cenaze töreni sırasında yaşadığı duygulardan yansıyanlara bakarak Atatürk’ün liderlik anlayışını yorumlayınız.
Cevap:Atatürk sevilen, görevini iyi yapan bir lider olmuştur. İnsanlar onun ölümü ile büyük bir üzüntüye girmiştir. Bu da Atatürk’ün ne kadar sevildiğini gösterir. Onun sevilmesi edindiği başarılar ve kendinden geriye bıraktığı bir miras olmasından dolayıdır.  

Ders ve Çalışma kitabı cevapları aramalarınızda internet sitemizi daha üst sıralarda listelemek için aramalarınızın sonuna "forum sınıf" yazabilirsiniz.
Örnek Kullanım: 6. sınıf matematik öğün yayınları sayfa 40 forum sınıf

Linkedin'de Paylaş

Ξ Bir cevap yazın

Künye Gizlilik Politikası İletişim Hakkımızda Türkçe Ders Kitabı Cevapları

Sitede yer alan yazı, resim ve dosyaların tüm hakları saklıdır ve izinsiz paylaşılması kesinlikle yasaktır.