Cevap Yaz
29 Kasım 2022, 20:05 - Zülal Güneş Yazdı

12. Sınıf İnkılap Tarihi Ders Kitabı 166-167-169. Sayfa Cevapları MEB Yayınları

12.Sınıf İnkılap Tarihi Ders Kitabı 166-167-169. Sayfa Cevapları MEB Yayınları 2023-2024 eğitim-öğretim yılı konusu içerisinde 12. sınıf öğrencilerinin en çok ihtiyaç duyabileceği konular arasında bulunan 12. Sınıf İnkılap Tarihi Ders Kitabı Sayfa 166-167-169 Cevapları konusunu paylaştık. II. Dünya Savaşı’nın Sonuçları konusu içerisinde eksik veya hatalı kısımları bizlere yorumlardan yazarak bildirebilirsiniz.

12. Sınıf İnkılap Tarihi Ders Kitabı 166-167-169. Sayfa Cevapları MEB Yayınları

12.Sınıf MEB Yayınları T.C. İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük Ders Kitabı 166-167-169. Sayfa Cevapları II. Dünya Savaşı’nın Sonuçları

12. Sınıf T.C. İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük MEB Yayınları Sayfa 166 Ders Kitabı Cevapları

1. Yalta ve Potsdam konferanslarının dünyanın yeniden şekillendirilmesine olan etkilerini araştırınız
Cevap: Bu konferanslar ile Avrupa’nın toprak durumu belirlenmiştir. Almanya ikiye bölünmüş, İtalya işgal edilmiştir. Bu iki konferansta müttefik devletler kendi çıkarları doğrultusunda hareket ederek yeni bir dünya düzeni temelini atmışlardır. 

2. Nazilerin II. Dünya Savaşı sırasında Yahudilere karşı olumsuz tutumunun İsrail devletinin kurulması düşüncesine olan etkilerini araştırınız.
Cevap: Yahudiler I. Dünya Savaşı’nda Almanlara ihanet ettikleri için Almanların içinde Yahudilere karşı antipati besleten grup oluşmuştur. AYnı zaman da Adolf Hitler aşırı milliyetçi ve ırkçı bir insan olmasından dolayı bu devletin kurulmasını da engellemek istemiştir. 


Hangi devletler dünyanın yeniden şekillendirilmesinde belirleyici olmuştur? Tartışınız.
Cevap: Almanlar, Ruslar, İngilizler, Amerikalılar, Fransızlar etkili olmuştur. 


12. Sınıf T.C. İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük MEB Yayınları Sayfa 167 Ders Kitabı Cevapları

İsrail devletinin kurulması Orta Doğu’da ve dünyada bugün de süren hangi sorunların ortaya çıkmasına yol açmıştır?
Cevap: Filistin’de toprak sorunu yaşanmaya başlanmıştır. Diğer Müslüman devletler ile kutsal topraklar sorunu ortaya çıktığı için Orta Doğu’da din savaşı başlamıştır. 


12. Sınıf T.C. İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük MEB Yayınları Sayfa 169 Ders Kitabı Cevapları

Yukarıda bazı ülkelere ait bayraklar ve bazı tarihsel olaylar belirli bir sistemle verilmiştir. Bu görselden yola çıkarak vurgulanmak istenen düşünceleri belirleyiniz ve sınıfta tartışınız.
Cevap: Bu görsellerde verilen olaylar ile yüz binlerce askerin savaşması yerine daha etkili olan kitle imha silahları kullanılmaya başlanmış. Bundan dolayı bunu engellemek adına Birleşmiş Milletler kurulmuştur. 

Ders ve Çalışma kitabı cevapları aramalarınızda internet sitemizi daha üst sıralarda listelemek için aramalarınızın sonuna "forum sınıf" yazabilirsiniz.
Örnek Kullanım: 6. sınıf matematik öğün yayınları sayfa 40 forum sınıf

Linkedin'de Paylaş

Ξ Bir cevap yazın

Künye Gizlilik Politikası İletişim Hakkımızda Türkçe Ders Kitabı Cevapları

Sitede yer alan yazı, resim ve dosyaların tüm hakları saklıdır ve izinsiz paylaşılması kesinlikle yasaktır.