3 Haziran 2021, 16:01
Furkan Yönetici

3. Sınıf Hayat Bilgisi Ders Kitabı 134-135. Sayfa Cevapları MEB Yayınları

2020-2021 3. Sınıf MEB Yayınları Hayat Bilgisi Ders Kitabı 134-135. sayfa cevaplar Birlikte Güçlüyüz

Kırmızı renkli yazılar sorulardır; kırmızı renkli yazıların altındaki yeşil yazılar ise sorunun cevabıdır. Mavi yazılar hangi sayfa olduğunu gösterir geri kalan renksiz yazılar metindir. İyi dersler.

3. Sınıf Hayat Bilgisi MEB Yayınları Sayfa 134 Ders Kitabı Cevapları

Birlikte Güçlüyüz

Soru: Çevrenizdekilerle bir araya gelerek yaptığınız etkinliklere örnekler veriniz
Cevap: Çevremizde bir araya gelerek oyunlar oynarız, eğlenceler düzenleriz kimi zaman ise cenazelerde birbirimizin yanında oluruz.


Soru: Millî birlik ve beraberliğin önemini sınıfta arkadaşlarınızla birlikte yaptığınız çalışmalardan yola çıkarak örneklerle açıklayınız.
Cevap: Milli birlik ve beraberlik ülkemizin güvenli bir geleceği olabilmesi için önemlidir. Bunun en güzel örneği 15 Temmuz darbe girişimine karşın halkın birlik beraberlik içerisinde darbe girişimini engellemesidir.

3. Sınıf Hayat Bilgisi MEB Yayınları Sayfa 135 Ders Kitabı Cevapları

Etkinlik Zamanı

Soru: Millî maçları izlerken hangi duyguları yaşıyorsunuz? Aşağıdaki görseli inceleyerek duygu ve düşüncelerinizi yazınız.

Cevap: Milli maçları izlerken çok heyecanlanıyorum. Tüm Türkiye’de herkes tek bir takımı izleyerek aynı duygu ve heyecanı hissediyor. Yenildiğimizde hep birlikte üzülüyor, yendiğimide hep birlikte coşku içinde seviniyoruz.

 

 

 


Yorumlarınız bizim için değerlidir. Yorum yazmak için TIKLAYIN.

Bir önceki yazımız olan 3. Sınıf Hayat Bilgisi Ders Kitabı 130-131-132-133. Sayfa Cevapları MEB Yayınları başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Linkedin'de Paylaş

Sadece Uzun Yorumlar Onaylanır.

Lütfen Konuyu Geliştirecek Uzun Yorumlar Yazınız.

Ana Sayfa Gizlilik Politikası İletişim S.S.S
Forum Sınıf Copyright © 2018-2021
Gizlilik Politikası İletişim S.S.S