Anasayfa Kitap Cevapları Makaleler Ödevini Sor
Cevap Yaz
9 Haziran 2021, 21:25
Furkan Furkan
Yönetici
Konu Sayısı: 1345

3. Sınıf Hayat Bilgisi Ders Kitabı 150. Sayfa Cevapları MEB Yayınları

2020-2021 3. Sınıf MEB Yayınları Hayat Bilgisi Ders Kitabı 150. sayfa cevaplar Hatırlama Zamanı

Kırmızı renkli yazılar sorulardır; kırmızı renkli yazıların altındaki yeşil yazılar ise sorunun cevabıdır. Mavi yazılar hangi sayfa olduğunu gösterir geri kalan renksiz yazılar metindir. İyi dersler.

3. Sınıf Hayat Bilgisi MEB Yayınları Sayfa 150 Ders Kitabı Cevapları

Etkinlik: Aşağıdaki bulutlarda ünitede geçen kavramlar verilmiştir. Bu kavramlardan seçtiklerinizle aşağıya bir yazı yazınız.

SORUMLULUK

Sorumluluk yalnızca anne babamıza karşı değildir. Sorumluluk kardeşimize, ağabey-ablamıza, dedelerimize-ninelerimize kısaca akrabalarımıza karşı bir çok sorumluluğumuz bulunur. Akrabalarımız dışında sokakta, tiyatroda, sinemada, müzede, ziyaret ettiğimiz bir evde, okulda, yolda kısaca aklınıza gelebilecek her yerde sorumluluklarımız bulunur. Bu sorumlulukları yalnızca biz değil herkes yerine getirmelidir. Sorumluluklar hayatımızın düzenini sağlar. Örneğin hastanedeyken hastanedeki sorumluluklarımıza uyarak bir başkasının sırasına girmemeliyiz bir başkasıda bizim sıramıza giremez. Basit bir örnekle sorumluluğun faydasını anlayabiliriz.


Yorumlarınız bizim için değerlidir. Yorum yazmak için TIKLAYIN.

Bir önceki yazımız olan 3. Sınıf Hayat Bilgisi Ders Kitabı 146-147. Sayfa Cevapları MEB Yayınları başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Linkedin'de Paylaş

Sadece Uzun Yorumlar Onaylanır.

Lütfen Konuyu Geliştirecek Uzun Yorumlar Yazınız.

Ana Sayfa Gizlilik Politikası İletişim S.S.S

Sitede yer alan yazı, resim ve dosyaların tüm hakları saklıdır ve izinsiz paylaşılması kesinlikle yasaktır.