Anasayfa Kitap Cevapları Makaleler Ödevini Sor
Cevap Yaz
7 Haziran 2021, 11:36
Furkan Furkan
Yönetici
Konu Sayısı: 1345

3. Sınıf Hayat Bilgisi Ders Kitabı 170-171. Sayfa Cevapları MEB Yayınları

2020-2021 3. Sınıf MEB Yayınları Hayat Bilgisi Ders Kitabı 170-171. sayfa cevapları Doğayı Koruyalım

Kırmızı renkli yazılar sorulardır; kırmızı renkli yazıların altındaki yeşil yazılar ise sorunun cevabıdır. Mavi yazılar hangi sayfa olduğunu gösterir geri kalan renksiz yazılar metindir. İyi dersler.

3. Sınıf Hayat Bilgisi MEB Yayınları Sayfa 170 Ders Kitabı Cevapları

Soru: Toprağın, havanın ve suyun kirlenmesi insanların yaşamını sizce nasıl etkiler?
Cevap: Toprağın, havanın ve suyun kirlenmesi yada kısaca çevrenin kirlenmesi insanları olumsuz etkiler. Su kirlendiği için en temel ihtiyacımızı gideremeyiz, hava kirlenirse temiz nefes alamayız ve hastalanırız. Toprak kirlenirse yediğimiz sebze ve meyveler bozulur ve insanlara hastalık verir.

Bugün sınıfımıza elinde fidanlarla bir amca geldi. Arkadaşlarım ve ben, önce bu durumu merak ettik ve heyecanlandık. Sınıfımıza gelen misafirimiz TEMA Vakfında çalışan bir gönüllüymüş. Bizlere çevremizi temiz tutmanın, ağaç dikmenin, doğayı korumanın insanlar için neden önemli olduğunu anlattı.

Canlıların sağlıklı bir hayat sürdürebilmeleri için beslenmeye, temiz su ve havaya ihtiyaçları varmış. Ne yazık ki günümüzde hava, su ve toprak kirliliği çeşitli nedenlerle artmış. Çevremizi korumak için tedbirler almalıymışız. Bu yüzden hepimizin özellikle de  çocukların bilinçlendirilmesi gerekiyormuş.

Anlattıklarını dikkatlice dinlemeye devam ettim. Çöpleri çöp kutusuna atmak, ormanları korumak, ağaçlara zarar vermemek, denizleri ve gölleri kirletmemek, hayvanları korumak, enerji tasarrufu yapmak doğanın korunması için çok önemliymiş.

Akşam eve geldiğimde çevrenin korunması ile ilgilenen TEMA Vakfının dışında diğer kuruluşları araştırdım. ÇEKÜL, ÇEVKO bunlardan bazılarıydı. Yaptığım araştırmalardan sonra doğayı, çevreyi korumanın ve onları gelecek nesillere güzel bir şekilde bırakmanın önemini anladım. Bu, hepimizin yapması gereken bir görevdi.
Unutmamalıyız ki geleceğimiz için doğayı ve çevreyi korumalıyız!

Soru: Doğayı ve çevreyi korumak için siz neler yapıyorsunuz?
Cevap: Doğayı ve çevreyi korumak için bahçemize fidan ekiyorum, yere ve denize çöp atmıyorum, ağaçlara zarar vermiyorum.

3. Sınıf Hayat Bilgisi MEB Yayınları Sayfa 171 Ders Kitabı Cevapları

Etkinlik Zamanı

Etkinlik: Aşağıdaki soruların cevaplarını altlarına yazınız.


Yorumlarınız bizim için değerlidir. Yorum yazmak için TIKLAYIN.

Bir önceki yazımız olan 3. Sınıf Hayat Bilgisi Ders Kitabı 166-167-168-169. Sayfa Cevapları MEB Yayınları başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Linkedin'de Paylaş

Sadece Uzun Yorumlar Onaylanır.

Lütfen Konuyu Geliştirecek Uzun Yorumlar Yazınız.

Ana Sayfa Gizlilik Politikası İletişim S.S.S

Sitede yer alan yazı, resim ve dosyaların tüm hakları saklıdır ve izinsiz paylaşılması kesinlikle yasaktır.