Anasayfa Kitap Cevapları Makaleler Ödevini Sor
Cevap Yaz
11 Haziran 2021, 10:48
Furkan Furkan
Yönetici
Konu Sayısı: 1345

4. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı 126-127-128-129-130-131. Sayfa Cevapları TUNA Yayınları

2020-2021 4. Sınıf TUNA Yayınları Sosyal Bilgiler Ders Kitabı  126-127-128-129-130-131. sayfa cevaplar Ailemde ve Çevremde Ekonomik Faaliyetler

Kırmızı renkli yazılar sorulardır; kırmızı renkli yazıların altındaki yeşil yazılar ise sorunun cevabıdır. Mavi yazılar hangi sayfa olduğunu gösterir geri kalan renksiz yazılar metindir. İyi dersler.

4. Sınıf Sosyal Bilgiler TUNA Yayınları Sayfa 126 Ders Kitabı Cevapları

AİLEMDE VE ÇEVREMDE EKONOMİK FAALİYETLER

Soru: Ekonomik faaliyetler denildiğinde ne anlıyorsunuz? Bu faaliyetlere hangi örnekleri verebilirsiniz?
Cevap: Ekonomik faaliyetler ülkeye maddi yönden destek amaçlı yapılan işlerdir. Tarım, fabrika işletmeciliği, hayvancılık gibi faaliyetler ülke ekonomisine yani ülkenin maddi yönden gelişmesini sağlar. 

Yapınız: Aşağıda bazı ekonomik faaliyetlerle ilgili fotoğraflar görüyorsunuz. Fotoğrafları inceleyiniz ve bu faaliyetlerin neler olduğunu noktalı yerlere yazınız

4. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı 126-127-128-129-130-131. Sayfa Cevapları

4. Sınıf Sosyal Bilgiler TUNA Yayınları Sayfa 128 Ders Kitabı Cevapları

Soru: Fındık yetiştiriciliği ve bununla ilgili ekonomik faaliyetler dışında Karadeniz’e kıyısı olan illerimizde yürütülen başka hangi ekonomik faaliyetleri biliyorsunuz?
Cevap: Fındık yetiştiriciliği dışında Kardeniz’e kıyısı olan şehirlerimizde ormancılık, çay tarımı yaygındır.

4. Sınıf Sosyal Bilgiler TUNA Yayınları Sayfa 129 Ders Kitabı Cevapları

Soru: Seracılık yurdumuzun başka hangi bölgelerinde yapılıyor olabilir? Neden?
Cevap: Seracılık Akdeniz illerinde sıklıkla yapılmaktadır. Akdeniz illeri Kış’ın çok yoğun olarak ülkemizde meydana gelen don meydanı Akdeniz bölgesinde nadiren yaşanmaktadır ve bu nedenle yılın tüm günü sıcak geçer. Bu hava şartlarında yazın yetişen meyvelerin kışında yetişebilmesi için seracılık yapılır.

4. Sınıf Sosyal Bilgiler TUNA Yayınları Sayfa 130 Ders Kitabı Cevapları

Soru: İzmit ve çevresinin ekonomik faaliyetleri ile yaşadığınız yerin ekonomik faaliyetleri arasındaki benzerlikler ve farklılıklar nelerdir?
Cevap: İzmit’te yoğun olarak sanayi tesisi yani fabrika bulunmaktadır. Bu fabrikalarda çeşit çeşit ürünler üretilip tüm ülkeye dağıtılmaktadır. Çevremizde yapılan tarım ve ormancılık, İzmit’teki ekonomik faaliyetlere göre biraz daha farklıdır.

4. Sınıf Sosyal Bilgiler TUNA Yayınları Sayfa 131 Ders Kitabı Cevapları

Yapınız: Yaşadığınız yerdeki ekonomik faaliyetleri gözlemleyiniz. Gözleminiz sonucunda edindiğiniz bilgileri kullanarak aşağıdaki soruları cevaplayınız.

Bu soruların cevaplarını kendi bölgenizdeki faaliyetlere göre cevaplamanız gerekmektedir. Bu faaliyetleri internetten araştırıp sayfa 131‘e not almanız gerekmektedir.


Yorumlarınız bizim için değerlidir. Yorum yazmak için TIKLAYIN.

Bir önceki yazımız olan 4. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı 122-123-124-125. Sayfa Cevapları TUNA Yayınları başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Linkedin'de Paylaş

Sadece Uzun Yorumlar Onaylanır.

Lütfen Konuyu Geliştirecek Uzun Yorumlar Yazınız.

Ana Sayfa Gizlilik Politikası İletişim S.S.S

Sitede yer alan yazı, resim ve dosyaların tüm hakları saklıdır ve izinsiz paylaşılması kesinlikle yasaktır.