Cevap Yaz
13 Kasım 2023, 14:17 - Furkan Yazdı

6. Sınıf Din Kültürü Ders Kitabı 57-59. Sayfa Cevapları Dörtel Yayıncılık

6. Sınıf Din Kültürü Ders Kitabı 57-59. Sayfa Cevapları Dörtel Yayıncılık 2023-2024 eğitim-öğretim yılı konusu içerisinde 6. sınıf öğrencilerinin en çok ihtiyaç duyabileceği konular arasında bulunan ve içerisinde Hz. Zekeriya, Fil Suresi ve Anlamı konusunun yer aldığı 6. Sınıf Din Kültürü Ders Kitabı Sayfa 57-59 Cevapları konusunu paylaştık. Cevaplarla ilgili görüş ve önerilerinizi yorumlardan yazarak bildirebilirsiniz.

6. Sınıf Din Kültürü Ders Kitabı 57-59. Sayfa Cevapları Dörtel Yayıncılık

6.Sınıf Dörtel Yayıncılık Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Ders Kitabı 57-58-59. Sayfa Cevapları Hz. Zekeriya, Fil Suresi ve Anlamı

6. Sınıf Din Kültürü Ders Kitabı Sayfa 57 Cevapları Dörtel Yayıncılık

4. Bir Peygamber Tanıyorum: Hz. Zekeriya (a.s.)

DÜŞÜNELİM

Hz. Zekeriya (a.s.) adını daha önce hiç duydunuz mu? Onun ne zaman ve kimlere peygamber olarak gönderildiğini biliyor musunuz?
Cevap: Hz. Zekeriya peygamberi daha önce babamdan duymuştum. Hz. Zekeriya peygamber, İsrailoğullarına peygamber olarak gönderilmiştir.

6. Sınıf Din Kültürü Ders Kitabı Sayfa 59 Cevapları Dörtel Yayıncılık

ETKİNLİK

“Fil Olayı”nda ve Fil suresinde dikkatinizi en çok çeken hususlar nelerdir? Bu sureden ve olaydan hangi sonuçlara ulaşabiliriz ve ne gibi mesajlar çıkarabiliriz? Düşüncelerinizi aşağıya yazınız.
Cevap: Fil Olayı ve Fil Suresinde dikkatimi çeken en önemli husus koca ordunun ve fillerin küçük kuşların taşıdığı küçük taşlar sayesinde bozguna uğraması olayıdır. Bu kadar küçük etkiye sahip hayvanların ve taşın Allah’ın mucizesi ile orduları bozguna uğratması beni çok şaşırtmış ve dikkatimi çekmiştir.

Ders ve Çalışma kitabı cevapları aramalarınızda internet sitemizi daha üst sıralarda listelemek için aramalarınızın sonuna "forum sınıf" yazabilirsiniz.
Örnek Kullanım: 6. sınıf matematik öğün yayınları sayfa 40 forum sınıf

Linkedin'de Paylaş

Ξ Bir cevap yazın

Künye Gizlilik Politikası İletişim Hakkımızda Türkçe Ders Kitabı Cevapları

Sitede yer alan yazı, resim ve dosyaların tüm hakları saklıdır ve izinsiz paylaşılması kesinlikle yasaktır.