Cevap Yaz
5 Şubat 2023, 15:27 - Seher Yazdı

7. Sınıf Peygamberimizin Hayatı Ders Kitabı 33-36. Sayfa Cevapları MEB Yayınları

7.Sınıf Peygamberimizin Hayatı Kitabı 33-36. Sayfa Cevapları MEB Yayınları 2023-2024 eğitim-öğretim yılı konusu içerisinde 7. sınıf öğrencilerinin en çok ihtiyaç duyabileceği konular arasında bulunan ve içerisinde Yeni Yurt Arayışları Ve Yesrib’e Hicret konusunun bulunduğu 7. Sınıf Peygamberimizin Hayatı Ders Kitabı Sayfa 33-36 Cevapları konusunu paylaştık. Cevaplarla ilgili görüş ve önerilerinizi yorumlardan yazarak bildirebilirsiniz.

7. Sınıf Peygamberimizin Hayatı Ders Kitabı 33-36. Sayfa Cevapları MEB Yayınları

7.Sınıf MEB Yayınları Peygamberimizin Hayatı Ders Kitabı 33. Sayfa Cevapları Yeni Yurt Arayışları Ve Yesrib’e Hicret

7. Sınıf Peygamberimizin Hayatı Ders Kitabı Sayfa 33 Cevapları MEB Yayınları

Yukarıda hicretle ilgili bir ayet ve bir hadis-i şerif verilmiştir. Siz de “hicretle” ilgili bir ayet ve bir hadis bularak yazınız.
Cevap: 

“Eğer siz ona (Resulullah’a) yardım etmezseniz (bu önemli değil); ona Allah yardım etmiştir: Hani kâfirler onu, iki kişiden biri olarak (Ebu Bekir ile birlikte Mekke’den) çıkarmışlardı; hani onlar mağaradaydı; o, arkadaşına ‘Üzülme çünkü Allah bizimle  beraberdir.’ diyordu. Bunun üzerine Allah, ona (sükûnet sağlayan) emniyetini indirdi;  onu sizin görmediğiniz bir ordu ile destekledi ve kâfir olanların sözünü alçalttı.  Allah’ın sözü ise zaten yücedir. Çünkü Allah üstündür, hikmet sahibidir.”

7. Sınıf Peygamberimizin Hayatı Ders Kitabı Sayfa 36 Cevapları MEB Yayınları

Doğduğunuz, anne baba ve bütün akrabalarınızın yaşadığı, eviniz ve ailenizin bulunduğu bir şehirden ayrılmak zorunda kalırsanız, ne hissedersiniz?
Cevap: Çok üzülürdüm. Ailemi akrabalarımı görmemek onları bırakıp gitmek beni çok üzerdi.

Ders ve Çalışma kitabı cevapları aramalarınızda internet sitemizi daha üst sıralarda listelemek için aramalarınızın sonuna "forum sınıf" yazabilirsiniz.
Örnek Kullanım: 6. sınıf matematik öğün yayınları sayfa 40 forum sınıf

Linkedin'de Paylaş

Ξ Bir cevap yazın

Künye Gizlilik Politikası İletişim Hakkımızda Türkçe Ders Kitabı Cevapları

Sitede yer alan yazı, resim ve dosyaların tüm hakları saklıdır ve izinsiz paylaşılması kesinlikle yasaktır.