Cevap Yaz
15 Ağustos 2023, 16:09 - Zülal Güneş Yazdı

Ağaçları Kesilmiş, Dereleri Kurumuş Bir Ormanda Yaşayan Hayvanlar Sizce Yaşamlarını Sürdürebilirler Mi? Neden?

Soru: Ağaçları Kesilmiş, Dereleri Kurumuş Bir Ormanda Yaşayan Hayvanlar Sizce Yaşamlarını Sürdürebilirler Mi? Neden?
Cevap: Ağaçları kesilmiş veya dereleri kurumuş bir ormanda yaşamakta olan hayvanların yaşamlarını sürdürmeleri mümkün değildir.

Yaşam Alanları Zarar Görmüş Hayvanlar Yaşamlarını Sürdürebilir mi?

Ağaçları Kesilmiş, Dereleri Kurumuş Bir Ormanda Yaşayan Hayvanlar Sizce Yaşamlarını Sürdürebilirler Mi Neden

Çünkü bu ağaçlarda yaşamakta olan veya bu ağaçlardan beslenmekte olan hayvanlar ya da derelerde yaşamakta olan veya bu derelerden su içmekte olan hayvanlar beslenebilecek ileri, yaşayabilecekleri veya su içebilecek ileri bir ortam kalmadığından yaşamları için gerekli olan besinlere ulaşamadıkları için yaşamlarına devam ettiremeyeceklerdir.

Bu nedenle burada yaşayan hayvanların yaşamlarını sürdürebilmeleri için habitatlarına zarar vermemek ve mümkün olduğunca bu alanları korumak gerekmektedir. Aksi halde burada yaşayan hayvanların nesli tükenmesi söz konusu olacağından ekosistemde büyük zarar görecektir

3. Sınıf Hayat Bilgisi Ders Kitabı 170. Sayfa Cevapları Dizin Yayıncılık 2023-2024 eğitim-öğretim yılı konusu içerisinde yer alan kritik sorulardan birini cevaplamış bulunuyoruz. Cevaplarla ilgili eksik veya hatalı kısımları bizlere yorumlardan yazarak bildirebilirsiniz.
Ders ve Çalışma kitabı cevapları aramalarınızda internet sitemizi daha üst sıralarda listelemek için aramalarınızın sonuna "forum sınıf" yazabilirsiniz.
Örnek Kullanım: 6. sınıf matematik öğün yayınları sayfa 40 forum sınıf

Linkedin'de Paylaş

Ξ Bir cevap yazın

Künye Gizlilik Politikası İletişim Hakkımızda Türkçe Ders Kitabı Cevapları

Sitede yer alan yazı, resim ve dosyaların tüm hakları saklıdır ve izinsiz paylaşılması kesinlikle yasaktır.