Cevap Yaz
5 Şubat 2023, 1:02 - Zülal Güneş Yazdı

Arkadaşlık Bağlarını Güçlendiren Olumlu Davranışlar Nelerdir? Yazınız.

Soru: Arkadaşlık Bağlarını Güçlendiren Olumlu Davranışlar Nelerdir? Yazınız.
Cevap:

Arkadaşlarınız ile aranızdaki bağı güçlendirecek pek çok olumlu davranış bulunmaktadır. Özellikle arkadaşlarınıza sevgi duymak ve onlara karşı saygılı olmak, aranızdaki arkadaşlık bağını oldukça güçlendirmektedir. Bunun yanı sıra özellikle arkadaşınız adına empati kurarak kendinizi onun yerine koyarak da düşünebilmek, birbirinizi anlamanın ve bu sayede dostluğunuzu devam ettirmenin en önemli davranışlarından biridir.

Arkadaşlığı Güçlendiren Davranışlar Nelerdir?

Arkadaşlık Bağlarını Güçlendiren Olumlu Davranışlar Nelerdir? Yazınız.

Sizin arkadaşınıza, arkadaşınızın da size güvenmesi, birbirinizle aranızdaki bağı güçlendiren bir diğer önemli davranıştır. Arkadaşlarınızın zor zamanlarında yanlarında olarak onlara destek olmak ve onlara yardım etmek, hem sizi hem de arkadaşınızı çok mutlu edecek ve arkadaşlığınızı oldukça güçlendirecektir.

Arkadaşınıza ne kadar olumlu davranırsanız, o da size o kadar olumlu davranır ve bu sayede çok iyi birer dost olabilirsiniz.

3. Sınıf Hayat Bilgisi Ders Kitabı 17. Sayfa Cevapları Dizin Yayıncılık 2022-2023 eğitim-öğretim yılı konusu içerisinde yer alan kritik sorulardan birini cevaplamış bulunuyoruz. Cevaplarla ilgili eksik veya hatalı kısımları bizlere yorumlardan yazarak bildirebilirsiniz.
Ders ve Çalışma kitabı cevapları aramalarınızda internet sitemizi daha üst sıralarda listelemek için aramalarınızın sonuna "forum sınıf" yazabilirsiniz.
Örnek Kullanım: 6. sınıf matematik öğün yayınları sayfa 40 forum sınıf

Linkedin'de Paylaş

Ξ Bir cevap yazın

Künye Gizlilik Politikası İletişim Hakkımızda Türkçe Ders Kitabı Cevapları

Sitede yer alan yazı, resim ve dosyaların tüm hakları saklıdır ve izinsiz paylaşılması kesinlikle yasaktır.