Cevap Yaz
14 Ağustos 2023, 10:43 - Zülal Güneş Yazdı

Ay’da Canlıların Yaşamını Etkileyen Olumsuzluklar Nelerdir?

Soru: Ay’da Canlıların Yaşamını Etkileyen Olumsuzluklar Nelerdir?
Cevap:

Ay’da canlıların yaşamını etkileyen pek çok olumsuzluk bulunmaktadır. Bunlardan ilki, yüksek radyasyon seviyeleridir. Ay’da atmosfer olmaması nedeniyle, insanlar zararlı radyasyonlara doğrudan maruz kalabilmekte ve bu radyasyon çok yüksektir. Bir diğer olumsuzluk ise Ay’daki gravitasyon düzeyinin Dünya’nın gravitasyon düzeyine göre daha düşük olmasıdır. Bu nedenle insanlar hareket ederken çok zorlanmaktadır.

Ay’da Canlıların Yaşamını Olumsuz Etkileyen Olaylar Nelerdir?

Ay’da Canlıların Yaşamını Etkileyen Olumsuzluklar Nelerdir

Ay’daki sıcaklık değişimleri Dünya’ya göre daha büyüktür ve insanlar için bu durum oldukça zorlu hale gelebilmektedir. Yine Ay’da su kaynağı ve oksijen bulunmamaktadır. Bu nedenle de Ay’da yalnızca astronot kıyafetleri ile hayatta kalınabilmektedir. Son olarak, Ay’daki kirlilik ve partikül havası, insanlar için sağlıksız bir ortam oluşturmaktadır.

5. Sınıf Fen Bilimleri Ders Kitabı 21. Sayfa Cevapları SDR Dikey Yayıncılık  2023-2024 eğitim-öğretim yılı konusu içerisinde yer alan kritik sorulardan birini cevaplamış bulunuyoruz. Cevaplarla ilgili eksik veya hatalı kısımları bizlere yorumlardan yazarak bildirebilirsiniz.
Ders ve Çalışma kitabı cevapları aramalarınızda internet sitemizi daha üst sıralarda listelemek için aramalarınızın sonuna "forum sınıf" yazabilirsiniz.
Örnek Kullanım: 6. sınıf matematik öğün yayınları sayfa 40 forum sınıf

Linkedin'de Paylaş

Ξ Bir cevap yazın

Künye Gizlilik Politikası İletişim Hakkımızda Türkçe Ders Kitabı Cevapları

Sitede yer alan yazı, resim ve dosyaların tüm hakları saklıdır ve izinsiz paylaşılması kesinlikle yasaktır.