Cevap Yaz
4 Nisan 2023, 15:47 - Zülal Güneş Yazdı

Ay’da Canlıların Yaşamını Olumlu Yönde Etkileyebilecek Faktörler Nelerdir?

Soru: Ay’da Canlıların Yaşamını Olumlu Yönde Etkileyebilecek Faktörler Nelerdir?
Cevap:

Artı olarak sayabileceğimiz tek şey  Ay’da yer çekimi bulunmadığı için insanların havada süzülerek ve kendilerini kuş kadar hafif hissederek yürüyebilmesidir. Ancak canlıların yaşamını olumlu etkileyecek herhangi bir faktöre sahip değildir.

Ay’da Canlılara Yaşam Alanı Olabilmesi İçin Olumlu Yönleri Nelerdir?

Ay’da Canlıların Yaşamını Olumlu Yönde Etkileyebilecek Faktörler Nelerdir?

Ay’da canlıların yaşamını olumlu yönde etkileyebilecek herhangi bir faktör bulunmamaktadır. Çünkü Ay’da yaşam bulunmamakta ve bununla birlikte hava, su ve toprak da bulunmamaktadır. Ay’da yer çekimi olmadığı için herhangi bir yapı da inşa edilememektedir.

Meteorolojik olaylar da yine Ay’da gerçekleşmemektedir ve herhangi bir katmana sahip olmadığı için göktaşlarına karşı savunmasızdır. Ay’da oksijen bulunmadığı için canlıların yaşayabilmesi yalnızca özel olarak üretilen astronot kıyafetleri ile mümkündür.

5. Sınıf Fen Bilimleri Ders Kitabı 21. Sayfa Cevapları SDR Dikey Yayıncılık  2023-2024 eğitim-öğretim yılı konusu içerisinde yer alan kritik sorulardan birini cevaplamış bulunuyoruz. Cevaplarla ilgili eksik veya hatalı kısımları bizlere yorumlardan yazarak bildirebilirsiniz.
Ders ve Çalışma kitabı cevapları aramalarınızda internet sitemizi daha üst sıralarda listelemek için aramalarınızın sonuna "forum sınıf" yazabilirsiniz.
Örnek Kullanım: 6. sınıf matematik öğün yayınları sayfa 40 forum sınıf

Linkedin'de Paylaş

Ξ Bir cevap yazın

Künye Gizlilik Politikası İletişim Hakkımızda Türkçe Ders Kitabı Cevapları

Sitede yer alan yazı, resim ve dosyaların tüm hakları saklıdır ve izinsiz paylaşılması kesinlikle yasaktır.