Cevap Yaz
15 Ağustos 2023, 16:54 - Zülal Güneş Yazdı

Bağımsız Bir Ülkenin Vatandaşı Olmasaydınız Hangi Özgürlüklerden Yararlanamazdınız?

Soru: Bağımsız Bir Ülkenin Vatandaşı Olmasaydınız Hangi Özgürlüklerden Yararlanamazdınız?
Cevap:

Bağımsız bir ülkenin vatandaşı olmasaydık, öncelikle baskılar nedeniyle oldukça zorluk çeker ve özgürlüklerimiz kısıtlandığı için dilediğimiz şeyleri rahatça gerçekleştiremezdik. Okula gidemez ve eğitim göremezdik. Bu nedenle de eğitimsiz ve kültürsüz birer kişi olur, bilimsel çalışmalar yapamaz, toplumca gelişemezdik.

Bağımsız Olmak Hangi Özgürlükleri Sağlar?

Bağımsız Olmayan Bir Ülkede Yaşayan İnsanların Hak Ve Özgürlüklerini Kullanmaları Mümkün Müdür Tartışınız

Sağlık alanında ise özgürce tüm sağlık hizmetlerinden yararlanamaz, istediğimiz yerlere seyahat edemez, istediğimiz şeyleri alamazdık. Özellikle bağımsız bir ülkede yaşamasaydık, özel hayatın gizliliğine önem verilmediği için çok sıkıntı yaşar, bireysel özgürlüğümüzü asla elde edemez ve pek çok imkândan yararlanamazdık. Kısacası özgürlüğümüz elimizden alınırdı.

4. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı 168. Sayfa Cevapları TUNA Yayıncılık  2023-2024 eğitim-öğretim yılı konusu içerisinde yer alan kritik sorulardan birini cevaplamış bulunuyoruz. Cevaplarla ilgili eksik veya hatalı kısımları bizlere yorumlardan yazarak bildirebilirsiniz.
Ders ve Çalışma kitabı cevapları aramalarınızda internet sitemizi daha üst sıralarda listelemek için aramalarınızın sonuna "forum sınıf" yazabilirsiniz.
Örnek Kullanım: 6. sınıf matematik öğün yayınları sayfa 40 forum sınıf

Linkedin'de Paylaş

Ξ Bir cevap yazın

Künye Gizlilik Politikası İletişim Hakkımızda Türkçe Ders Kitabı Cevapları

Sitede yer alan yazı, resim ve dosyaların tüm hakları saklıdır ve izinsiz paylaşılması kesinlikle yasaktır.