Cevap Yaz
5 Nisan 2023, 2:21 - Zülal Güneş Yazdı

Başarılı Bir Mucitte Bulunması Gereken Özellikler Neler Olmalıdır?

Soru: Başarılı Bir Mucitte Bulunması Gereken Özellikler Neler Olmalıdır?
Cevap:

Başarılı bir mucitte bulunması gereken özellikler arasında bir mucit, azimli, çalışkan, yenilikçi, yaratıcı, meraklı, kararlı, disiplinli, pes etmeyen, açık fikirli, sabırlı, fedakâr, çok düşünen, çok araştıran, kendini geliştirmeye açık ve bilgili olmalıdır. Topluma bir şeyler kazandırabilecek farkındalığa sahip olmalı, üretim aşamasında mutlaka planlı ve programlı olmalıdır.

Mucit Bir Buluşu Tasarlarken Hangi Aşamaları Uygular?

Başarılı Bir Mucitte Bulunması Gereken Özellikler Neler Olmalıdır

Bir mucit ilk olarak yapması gereken şeyi belirler ve planlar. Daha sonra da belirlediği şeyin nasıl bir şey olacağını yapmaya çalışır, bu icadın yararlarını ve zararlarını belirler. Tüm malzemelere sahip olur ve toplumun da fikrini sorarak bu icat için kesin kararı vererek bu icadı test eder ve tamamen sonlanınca da topluma sunar.

4. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı 120. Sayfa Cevapları TUNA Yayıncılık  2023-2024 eğitim-öğretim yılı konusu içerisinde yer alan kritik sorulardan birini cevaplamış bulunuyoruz. Cevaplarla ilgili eksik veya hatalı kısımları bizlere yorumlardan yazarak bildirebilirsiniz.
Ders ve Çalışma kitabı cevapları aramalarınızda internet sitemizi daha üst sıralarda listelemek için aramalarınızın sonuna "forum sınıf" yazabilirsiniz.
Örnek Kullanım: 6. sınıf matematik öğün yayınları sayfa 40 forum sınıf

Linkedin'de Paylaş

Ξ Bir cevap yazın

Künye Gizlilik Politikası İletişim Hakkımızda Türkçe Ders Kitabı Cevapları

Sitede yer alan yazı, resim ve dosyaların tüm hakları saklıdır ve izinsiz paylaşılması kesinlikle yasaktır.