Cevap Yaz
4 Şubat 2023, 19:16 - Zülal Güneş Yazdı

Çevrenizdeki İnsanlarla Ortak Kullandığınız Alanlar Nerelerdir?

Soru: Çevrenizdeki İnsanlarla Ortak Kullandığınız Alanlar Nerelerdir?
Cevap:

Çevremizdeki insanlar ile ortak kullandığımız alanlar içerisinde kütüphaneler, yemekhaneler, lokantalar, bahçeler, tuvaletler, parklar, alışveriş merkezleri hastaneler ve ulaşım araçları yer almaktadır.

Ortak Kullanım Alanları Nelerdir?

Çevrenizdeki İnsanlarla Ortak Kullandığınız Alanlar Nerelerdir?

Bu alanlarda bulaşıcı hastalıkların yayılma riski çok daha fazla olacağından sürekli olarak temiz tutulması gerekmektedir. Ortak kullanım alanları kişiye ait bir yer olmadığından kişilerin kullanabilecek diğer kişilere bu noktaları temiz bırakması oldukça önemlidir.

Özellikle parklar çocuklar için hastalık riski taşıyan en önemli alanlar arasında yer almaktadır çünkü küçük çocuklar hasta olduklarında nasıl davranmaları gerektiği konusunda pek fazla bilgi sahibi olmadıkları için hafif durduklarında veya öksürüklerde temas ettikleri her yere bu hastalıkları bulaştırarak diğer çocukların da hasta olmasına neden olabilirler.

3. Sınıf Hayat Bilgisi Ders Kitabı 86. Sayfa Cevapları MEB Yayınları 2022-2023 eğitim-öğretim yılı konusu içerisinde yer alan kritik sorulardan birini cevaplamış bulunuyoruz. Cevaplarla ilgili eksik veya hatalı kısımları bizlere yorumlardan yazarak bildirebilirsiniz.
Ders ve Çalışma kitabı cevapları aramalarınızda internet sitemizi daha üst sıralarda listelemek için aramalarınızın sonuna "forum sınıf" yazabilirsiniz.
Örnek Kullanım: 6. sınıf matematik öğün yayınları sayfa 40 forum sınıf

Linkedin'de Paylaş

Ξ Bir cevap yazın

Künye Gizlilik Politikası İletişim Hakkımızda Türkçe Ders Kitabı Cevapları

Sitede yer alan yazı, resim ve dosyaların tüm hakları saklıdır ve izinsiz paylaşılması kesinlikle yasaktır.