Cevap Yaz
4 Şubat 2023, 19:27 - Zülal Güneş Yazdı

Çevreyi Ve Doğayı Koruma Konusundaki Sorumluluklarımız Nelerdir?

Soru: Çevreyi Ve Doğayı Koruma Konusundaki Sorumluluklarımız Nelerdir?
Cevap:

Çevreyi veya doğayı koruma konusunda insanların sahip olduğu birtakım sorumluluklar bulunmaktadır.

Çevredeki ve Doğadaki Sorumluluklarımız Nelerdir?

Çevreyi Ve Doğayı Koruma Konusundaki Sorumluluklarımız Nelerdir.

Kâğıt havlu kullanımının azaltılması, diş fırçalama sırasında çeşmenin kapatılması, atık pillerin atık pil kutularına atılması, yerlere çöp atılmaması, naylon poşet kullanımının azaltılması, bitkisel atık yağları çöpe veya lavaboya dökmemek, çevreye herhangi bir atık bırakmamak gibi birtakım sorumluluklara sahibiz.

Bu sorumlulukların yeterli düzeyde yerine getirilmemesi veya herkes tarafından dikkat edilmemesi sonucunda çevre kirlilikleri meydana geleceği için kişilerin sağlıkları tehlikeye girecek ve kuraklık problemleri söz konusu olarak beslenme ve su kıtlığı yaşamak kaçınılmaz bir durum olacaktır.

Bu nedenle yaptıklarımızın sonucuna yine kendimiz katlanacağız için bu unsurlara dikkat ederek çevre kirliliğini en az düzeye indirmek gerekmektedir.

3. Sınıf Hayat Bilgisi Ders Kitabı 175. Sayfa Cevapları Dizin Yayıncılık 2022-2023 eğitim-öğretim yılı konusu içerisinde yer alan kritik sorulardan birini cevaplamış bulunuyoruz. Cevaplarla ilgili eksik veya hatalı kısımları bizlere yorumlardan yazarak bildirebilirsiniz.
Ders ve Çalışma kitabı cevapları aramalarınızda internet sitemizi daha üst sıralarda listelemek için aramalarınızın sonuna "forum sınıf" yazabilirsiniz.
Örnek Kullanım: 6. sınıf matematik öğün yayınları sayfa 40 forum sınıf

Linkedin'de Paylaş

Ξ Bir cevap yazın

Künye Gizlilik Politikası İletişim Hakkımızda Türkçe Ders Kitabı Cevapları

Sitede yer alan yazı, resim ve dosyaların tüm hakları saklıdır ve izinsiz paylaşılması kesinlikle yasaktır.