Cevap Yaz
4 Şubat 2023, 18:16 - Zülal Güneş Yazdı

Denizciler, Pusula Dışında Hangi Yöntemleri Kullanarak Yönlerini Bulabilirler?

Soru: Denizciler, Pusula Dışında Hangi Yöntemleri Kullanarak Yönlerini Bulabilirler?
Cevap:

Denizciler pusula dışında harita, yıldız veya güneşin doğuşu ile batışı gibi faktörlere bağlı olarak yönlerini bulabilmektedirler.

Denizciler Yönlerini Nasıl Bulurlar?

Denizciler, Pusula Dışında Hangi Yöntemleri Kullanarak Yönlerini Bulabilirler?

Özellikle teknolojinin gelişmediği dönemlerde kullanılmakta olan pusula kişilerin yönlerini doğru şekilde tahmin etmelerine yardımcı olan önemli bir aletken bunun yanı sıra doğanın da yön gösterici bazı özellikleri ile kişiler yönlerini kolay bir şekilde bulabilmektedirler.

Denizciler yön bulma konusunda pusula dışında güneşin doğuşu veya batışı üzerinden ya da geceleri kutup yıldızlarına bakarak ya da denizin kenarında bulunan deniz fenerlerini bakarak yönlerini bulabilmektedirler.

Ancak bu faktörler arasında en iyi sonuç veren yöntem pusula kullanımı olmaktadır. Çünkü doğal faktörler bazı nedenlere bağlı olarak değişiklik gösterebileceği için kişilerin yanlış yön tahmini yapması mümkündür.

3. Sınıf Hayat Bilgisi Ders Kitabı 163. Sayfa Cevapları MEB Yayınları 2022-2023 eğitim-öğretim yılı konusu içerisinde yer alan kritik sorulardan birini cevaplamış bulunuyoruz. Cevaplarla ilgili eksik veya hatalı kısımları bizlere yorumlardan yazarak bildirebilirsiniz.
Ders ve Çalışma kitabı cevapları aramalarınızda internet sitemizi daha üst sıralarda listelemek için aramalarınızın sonuna "forum sınıf" yazabilirsiniz.
Örnek Kullanım: 6. sınıf matematik öğün yayınları sayfa 40 forum sınıf

Linkedin'de Paylaş

Ξ Bir cevap yazın

Künye Gizlilik Politikası İletişim Hakkımızda Türkçe Ders Kitabı Cevapları

Sitede yer alan yazı, resim ve dosyaların tüm hakları saklıdır ve izinsiz paylaşılması kesinlikle yasaktır.