Cevap Yaz
15 Ağustos 2023, 10:34 - Zülal Güneş Yazdı

Doğal Çevrede Yapılan Değişiklikler Bazı Canlı Türlerinin Yaşamını Nasıl Etkiler? Anlatınız.

Soru: Doğal Çevrede Yapılan Değişiklikler Bazı Canlı Türlerinin Yaşamını Nasıl Etkiler? Anlatınız.
Cevap:

Doğal çevrede yapılan değişiklikler bazı canlı türlerinin yaşamını olumsuz yönde etkilemektedir. Doğa tüm canlıların evi konumunda olduğundan belirli bölgelerin tahrip edilmesi veya tamamen ortadan kaldırılması bu bölgede yaşamakta olan canlıların ölmelerine neden olmaktadır.

Doğal Çevredeki Değişiklikler Canlı Yaşamını Nasıl Etkiler?

Doğal Çevrede Yapılan Değişiklikler Bazı Canlı Türlerinin Yaşamını Nasıl Etkiler Anlatınız.

Örneğin küresel ısınma nedeniyle buzulların erimesi burada yaşayan kutup ayılarının veya fok balıklarının nesillerinin tükenmesine neden olduğu gibi aynı zamanda ormanların yakılması veya ormanlarda bulunan ağaçların kesilmesi de bu ormanlarda yaşayan canlıların evsiz kalmasına veya ölmelerine neden olmaktadır.

Böylece bir başka canlının evi veya yaşam alanı konumunda olan doğaya zarar vermemek ve mümkün olduğunca doğayı korumak insan olarak en birinci görevimiz olmaktadır.

3. Sınıf Hayat Bilgisi Ders Kitabı 172. Sayfa Cevapları Dizin Yayıncılık 2023-2024 eğitim-öğretim yılı konusu içerisinde yer alan kritik sorulardan birini cevaplamış bulunuyoruz. Cevaplarla ilgili eksik veya hatalı kısımları bizlere yorumlardan yazarak bildirebilirsiniz.
Ders ve Çalışma kitabı cevapları aramalarınızda internet sitemizi daha üst sıralarda listelemek için aramalarınızın sonuna "forum sınıf" yazabilirsiniz.
Örnek Kullanım: 6. sınıf matematik öğün yayınları sayfa 40 forum sınıf

Linkedin'de Paylaş

Ξ Bir cevap yazın

Künye Gizlilik Politikası İletişim Hakkımızda Türkçe Ders Kitabı Cevapları

Sitede yer alan yazı, resim ve dosyaların tüm hakları saklıdır ve izinsiz paylaşılması kesinlikle yasaktır.