Cevap Yaz
4 Şubat 2023, 19:23 - Zülal Güneş Yazdı

Doğayı Ve Çevreyi Koruma Konusunda Ne Gibi Sorumluluklarımız Vardır?

Soru: Doğayı Ve Çevreyi Koruma Konusunda Ne Gibi Sorumluluklarımız Vardır?
Cevap:

Doğayı ve çevreyi koruma konusunda insanların bazı sorumlulukları bulunmaktadır. Bu sorumlulukların doğru şekilde ve düzenli olarak yerine getirilmesi halinde yaşadığımız doğayı ve çevreyi koruyarak daha uzun süre yaşam olanağı bulabiliriz.

Çevreyi Karşı Sorumluluklarımız Nelerdir?

Doğayı Ve Çevreyi Koruma Konusunda Ne Gibi Sorumluluklarımız Vardır?

Doğayı ve çevreyi koruma hususunda vatandaşlara yani bizlere tanınan sorumluluklar içerisinde çöplerimizi doğaya atmamak, geri dönüştürülebilir olan ürünleri geri dönüşüm kutularına atmak, imha edilmesi gereken tıbbi atıkların veya pil atıkları gibi birtakım çöplerin doğaya ya da çöpe atılmak yerine doğrudan kendi biri için ayrılmış olan kutulara atılması gerekmektedir.

Bunun yanı sıra hava ve su içinde yerine getirmemiz gereken birçok sorumluluğumuz bulunmaktadır. Özellikle büyük küçük fark etmeden çevremizde doğaya ve çevreye zarar verici hareketlerde bulunan kişileri mutlaka uygun bir dil ile uyarmamız en büyük sorumluluğumuzdur.

3. Sınıf Hayat Bilgisi Ders Kitabı 181. Sayfa Cevapları Dizin Yayıncılık 2022-2023 eğitim-öğretim yılı konusu içerisinde yer alan kritik sorulardan birini cevaplamış bulunuyoruz. Cevaplarla ilgili eksik veya hatalı kısımları bizlere yorumlardan yazarak bildirebilirsiniz.
Ders ve Çalışma kitabı cevapları aramalarınızda internet sitemizi daha üst sıralarda listelemek için aramalarınızın sonuna "forum sınıf" yazabilirsiniz.
Örnek Kullanım: 6. sınıf matematik öğün yayınları sayfa 40 forum sınıf

Linkedin'de Paylaş

Ξ Bir cevap yazın

Künye Gizlilik Politikası İletişim Hakkımızda Türkçe Ders Kitabı Cevapları

Sitede yer alan yazı, resim ve dosyaların tüm hakları saklıdır ve izinsiz paylaşılması kesinlikle yasaktır.