Cevap Yaz
4 Şubat 2023, 19:26 - Zülal Güneş Yazdı

Doğayı Ve Çevreyi Korumak İçin Neler Yapılmalıdır? Yazınız.

Soru: Doğayı Ve Çevreyi Korumak İçin Neler Yapılmalıdır? Yazınız.
Cevap: Doğayı ve çevreyi korumak için yapılması gereken en önemli şey atık maddelerin doğaya atılmadan geri dönüştürülebilecek olanlarının dönüştürülmesi diğerlerinin ise imha edilmesi gerekmektedir.

Doğayı Nasıl Koruruz?

Doğayı Ve Çevreyi Korumak İçin Neler Yapılmalıdır? Yazınız.

Özellikle şehir çöplükleri içinde biriktirilen çöpler zamanla metan gazının oluşmasına neden olduğu için hem toprağa hem de insan sağlığına ciddi zararlar vermektedir.

Bunun yanı sıra hava kirliliğini önleyebilmek için deodorant kullanımına son verilmesi ve araba egzozları ile fabrika bacalarına filtre takılması gerekmektedir.

Bunun yanı sıra su kirliliklerini önlemek için ise denizlere atılmış olan çöpleri toplamak ve yeni çöpler atmamak gerekmektedir. Aynı zamanda derelere yakın olan fabrikaların atıklarını derelere salması da su kirliliğini önlemek için en önemli etmenler arasında yer almaktadır.

3. Sınıf Hayat Bilgisi Ders Kitabı 175. Sayfa Cevapları Dizin Yayıncılık 2022-2023 eğitim-öğretim yılı konusu içerisinde yer alan kritik sorulardan birini cevaplamış bulunuyoruz. Cevaplarla ilgili eksik veya hatalı kısımları bizlere yorumlardan yazarak bildirebilirsiniz.
Ders ve Çalışma kitabı cevapları aramalarınızda internet sitemizi daha üst sıralarda listelemek için aramalarınızın sonuna "forum sınıf" yazabilirsiniz.
Örnek Kullanım: 6. sınıf matematik öğün yayınları sayfa 40 forum sınıf

Linkedin'de Paylaş

Ξ Bir cevap yazın

Künye Gizlilik Politikası İletişim Hakkımızda Türkçe Ders Kitabı Cevapları

Sitede yer alan yazı, resim ve dosyaların tüm hakları saklıdır ve izinsiz paylaşılması kesinlikle yasaktır.