Cevap Yaz
4 Şubat 2023, 19:28 - Zülal Güneş Yazdı

Evimizin Ya Da Okulumuzun Bahçesine Niçin Ağaç Dikeriz? Ağaç Dikerken Neler Düşünürüz?

Soru: Evimizin Ya Da Okulumuzun Bahçesine Niçin Ağaç Dikeriz? Ağaç Dikerken Neler Düşünürüz?
Cevap:

Evimizin ya da okulumuzun bahçesine ağaç dikerek genel olarak doğaya fayda sağlamakta özel olarak ise bu ağaçlardan elde edeceğimiz meyveleri hedeflemekteyiz. Özellikle ağaçlar insanlar için oksijen kaynağı olmaktadırlar.

Ağaç Neden Dikeriz? 

Evimizin Ya Da Okulumuzun Bahçesine Niçin Ağaç Dikeriz Ağaç Dikerken Neler Düşünürüz

İnsanların nefes alıp verirken vücutlarına aldıkları oksijen onların yaşamlarını devam ettirebilmeleri için oldukça önemli olmaktadır. Bu nedenle ne kadar çok ağaç dikilse o kadar fazla oksijen üretimi meydana gelir ve hava kirliliği önemli ölçüde azaltılmış olur.

Bu noktada ağaç dikerken düşünmemiz gereken en önemli unsur ağaçtan elde edeceğimiz meyvelerin yanı sıra doğaya ve havaya sağlayacağınız faydalar ve aynı zamanda kendimize ve gelecek nesillere daha iyi bir dünya sağlayacağımız yönünde düşüncelere sahip olmamız gerekmektedir.

3. Sınıf Hayat Bilgisi Ders Kitabı 173. Sayfa Cevapları Dizin Yayıncılık 2022-2023 eğitim-öğretim yılı konusu içerisinde yer alan kritik sorulardan birini cevaplamış bulunuyoruz. Cevaplarla ilgili eksik veya hatalı kısımları bizlere yorumlardan yazarak bildirebilirsiniz.
Ders ve Çalışma kitabı cevapları aramalarınızda internet sitemizi daha üst sıralarda listelemek için aramalarınızın sonuna "forum sınıf" yazabilirsiniz.
Örnek Kullanım: 6. sınıf matematik öğün yayınları sayfa 40 forum sınıf

Linkedin'de Paylaş

Ξ Bir cevap yazın

Künye Gizlilik Politikası İletişim Hakkımızda Türkçe Ders Kitabı Cevapları

Sitede yer alan yazı, resim ve dosyaların tüm hakları saklıdır ve izinsiz paylaşılması kesinlikle yasaktır.