Cevap Yaz
4 Şubat 2023, 18:08 - Zülal Güneş Yazdı

Geri Dönüşümün Çevreye Olan Olumlu Etkileri

Soru: Geri Dönüşümün Çevreye Olan Olumlu Etkileri
Cevap: Geri dönüşümün çevreye olan olumlu etkileri içerisinde ilk sırada doğal hammadde kaynaklarının tüketimi önemli ölçüde azaltılarak kaynak tasarrufu sağlanmış olur.

Geri Dönüşümün Çevreye Katkıları

Geri Dönüşümün Çevreye Olan Olumlu Etkileri

Bunun yanı sıra atık halde bulunan ürünlerin çöp olarak atılması çevre kirliliğine neden olduğu için geri dönüşüm sayesinde çevre kirliliği de önemli ölçüde ortadan kaldırılmış olmaktadır.

Özellikle doğaya atılan plastik veya piller içerisinde yer alan birtakım zararlı maddeleri toprağa sağladıklarından bu bölgede yetiştirilen besin kaynakları kimyasal içerikli olmakta ve bu da insanların sağlıklarına ciddi oranda olumsuz etkilemektedir.

Geri dönüşüm sayesinde çevre önemli ölçüde korunabileceği gibi aynı zamanda ülke kaynakları da korunmuş olur. Çünkü yeniden hammadde kaynağı elde etmek hem zaman açısından hem de maliyet açısından oldukça fazladır.

3. Sınıf Hayat Bilgisi Ders Kitabı 173. Sayfa Cevapları MEB Yayınları 2022-2023 eğitim-öğretim yılı konusu içerisinde yer alan kritik sorulardan birini cevaplamış bulunuyoruz. Cevaplarla ilgili eksik veya hatalı kısımları bizlere yorumlardan yazarak bildirebilirsiniz.
Ders ve Çalışma kitabı cevapları aramalarınızda internet sitemizi daha üst sıralarda listelemek için aramalarınızın sonuna "forum sınıf" yazabilirsiniz.
Örnek Kullanım: 6. sınıf matematik öğün yayınları sayfa 40 forum sınıf

Linkedin'de Paylaş

Ξ Bir cevap yazın

Künye Gizlilik Politikası İletişim Hakkımızda Türkçe Ders Kitabı Cevapları

Sitede yer alan yazı, resim ve dosyaların tüm hakları saklıdır ve izinsiz paylaşılması kesinlikle yasaktır.