Cevap Yaz
4 Nisan 2023, 15:50 - Zülal Güneş Yazdı

Güneş’in Çapı, Dünya’nın Çapının Kaç Katıdır?

Soru: Güneş’in Çapı, Dünya’nın Çapının Kaç Katıdır?
Cevap: Güneş’in çapı, yaklaşık olarak 1.391.400 km uzunluğunda, Dünya’nın çapı ise yaklaşık olarak 12.742 km uzunluğundadır. Bu bilgiler ışığında, Güneş’in çağı, Dünya’nın çapından yaklaşık olarak 109 kat daha büyüktür

Güneş Dünya’nın Kaç Katı Büyüklüğündedir?

Güneş’in Çapı, Dünya’nın Çapının Kaç Katıdır

Güneş, Dünya’ya göre oldukça büyüktür. Güneş’in çapının Dünya’nın çapından kaç kat büyük olduğu konusunda ilk olarak Güneş’in ve Dünya’nın çaplarının ne kadar olduğunu bilmemiz gerekmektedir. Güneş’in çapı, yaklaşık olarak 1.391.400 km uzunluğunda, Dünya’nın çapı ise yaklaşık olarak 12.742 km uzunluğundadır. Bu bilgiler ışığında, Güneş’in çağı, Dünya’nın çapından yaklaşık olarak 109 kat daha büyüktür.

Bunu en iyi şekilde anlayabilmek için defterinize çok büyük bir çember çizebilir ve sonra yanına bir Dünya çizerek Güneş’in Dünya’dan 109 kat daha büyük bir çapı olduğunu bilerek Dünya’nın Güneş’e göre ne kadar da küçük olduğunu kolayca anlayabilirsiniz. Güneş, bizim için kocaman olan dünyamızdan 109 kat büyüktür.

5. Sınıf Fen Bilimleri Ders Kitabı 18. Sayfa Cevapları SDR Dikey Yayıncılık  2023-2024 eğitim-öğretim yılı konusu içerisinde yer alan kritik sorulardan birini cevaplamış bulunuyoruz. Cevaplarla ilgili eksik veya hatalı kısımları bizlere yorumlardan yazarak bildirebilirsiniz.
Ders ve Çalışma kitabı cevapları aramalarınızda internet sitemizi daha üst sıralarda listelemek için aramalarınızın sonuna "forum sınıf" yazabilirsiniz.
Örnek Kullanım: 6. sınıf matematik öğün yayınları sayfa 40 forum sınıf

Linkedin'de Paylaş

Ξ Bir cevap yazın

Künye Gizlilik Politikası İletişim Hakkımızda Türkçe Ders Kitabı Cevapları

Sitede yer alan yazı, resim ve dosyaların tüm hakları saklıdır ve izinsiz paylaşılması kesinlikle yasaktır.