Cevap Yaz
13 Mart 2023, 16:07 - Furkan Yazdı

İnsanları Birbirinden Ayıran Fiziksel Özellikler Nelerdir?

İnsanları Birbirinden Ayıran Fiziksel Özellikler Nelerdir

İnsanları Birbirinden Ayıran Fiziksel Özellikler Nelerdir?

Allah insanları ayrı ayrı suretlerde yaratmış ancak kimi zaman ikiz, üçüz, dördüz gibi birbirine benzeyen insanlar yaratmıştır. İnsanları birbirinden ayıran en önemli özellikler kişiliktir. Fiziksel özelliklerine gelecek olursak en önemli unsur insanın gözü, burnu, ağzı, saçı, boyu, kilosudur. Her insanda bu özellikler farklılık gösterir. Boy ve kilo da benzerlik gösterse de insanlar bu farkı kolayca ayırt edebilir.

İnsanları birbirinden ayıran fiziksel özellikleri ten renkleridir. İnsanlar türlü türlü renkte yaratılmıştır. Kimisi beyaz, kimisi siyah, kimisi kumral, kimisi sarışın. İnsanların bu kişiler arasında ayrım yapmaması gerekir.

Herkes eşit şartlarda, farklı suretlerde yaratılmıştır. Kimsenin birbirine üstünlüğü ve alçaklığı yoktur. Bu nedenle insanları birbirinden ayıran fiziksel özellikleri açısından kayırmak ve ayırmak çok yanlıştır.

Ders ve Çalışma kitabı cevapları aramalarınızda internet sitemizi daha üst sıralarda listelemek için aramalarınızın sonuna "forum sınıf" yazabilirsiniz.
Örnek Kullanım: 6. sınıf matematik öğün yayınları sayfa 40 forum sınıf

Linkedin'de Paylaş

Ξ Bir cevap yazın

Künye Gizlilik Politikası İletişim Hakkımızda Türkçe Ders Kitabı Cevapları

Sitede yer alan yazı, resim ve dosyaların tüm hakları saklıdır ve izinsiz paylaşılması kesinlikle yasaktır.