Cevap Yaz
4 Şubat 2023, 18:12 - Zülal Güneş Yazdı

İnsanların Doğaya Olumlu Etkileri Nelerdir?

Soru: İnsanların Doğaya Olumlu Etkileri Nelerdir?
Cevap: İnsanların doğaya olumlu etkileri içerisinde yine insanların neden olmuş olduğu çevresel kirliliği engellemek ve çevresel kirliliği önemli ölçüde azaltmak yer almaktadır.

İnsanın Doğaya Faydası Nelerdir?

İnsanların Doğaya Olumlu Etkileri Nelerdir

Bunun yanı sıra göl gibi su kaynaklarının ıslah edilmesi, ormanların koruma altına alınması, deniz kirliliklerin önlenmesine yönelik çalışmaların yapılması, doğayı korumaya yönelik bilgilendirici faaliyetlerin artırılması, tüketimi azaltmaya yönelik faaliyetlerinin arttırılması ve doğayı kirletmemek adına nüfus kontrolünün sağlanması yer almaktadır.

Özellikle doğadaki hasarın tamamı insan kaynaklı olmakta olup bu hasarın düzeltilmesi de insan kaynaklı olmaktadır. Yani temelde vermiş olduğumuz zararı daha sonrasından düzeltme çabalarımız insanların doğaya olan olumlu etkileri arasında yer almaktadır.

Nesli tükenmekte olan hayvanların bir dönem sesinin tükenme tehlikesi altına girmesine sebep olan canlılar yani insanlar daha sonra bu Hayvanları Koruma altına alarak nesillerinin tükenmesini engellemeye çalışmaktadırlar he

3. Sınıf Hayat Bilgisi Ders Kitabı 169. Sayfa Cevapları MEB Yayınları 2022-2023 eğitim-öğretim yılı konusu içerisinde yer alan kritik sorulardan birini cevaplamış bulunuyoruz. Cevaplarla ilgili eksik veya hatalı kısımları bizlere yorumlardan yazarak bildirebilirsiniz.
Ders ve Çalışma kitabı cevapları aramalarınızda internet sitemizi daha üst sıralarda listelemek için aramalarınızın sonuna "forum sınıf" yazabilirsiniz.
Örnek Kullanım: 6. sınıf matematik öğün yayınları sayfa 40 forum sınıf

Linkedin'de Paylaş

Ξ Bir cevap yazın

Künye Gizlilik Politikası İletişim Hakkımızda Türkçe Ders Kitabı Cevapları

Sitede yer alan yazı, resim ve dosyaların tüm hakları saklıdır ve izinsiz paylaşılması kesinlikle yasaktır.