Cevap Yaz
4 Şubat 2023, 19:18 - Zülal Güneş Yazdı

Kroki Günlük Hayatınızda Ne Gibi Kolaylıklar Sağlar?

Soru: Kroki Günlük Hayatınızda Ne Gibi Kolaylıklar Sağlar?
Cevap:

Bir yerin kuşbakışı görüntüsünün kâğıt üzerine ölçüsüz olarak yani kabataslak şekilde çizilmesi kroki olarak adlandırılmaktadır. Krokilerin günlük hayatımızda oldukça önemli bir yeri bulunmaktadır.

Krokinin Hayatımıza Sağladığı Kolaylıklar Nelerdir?

Kroki Günlük Hayatınızda Ne Gibi Kolaylıklar Sağlar?

Bu noktada kroki ile iki konum arasındaki mesafeyi kabaca tahmin edebilir, bölgenin içinde var olan yapıları veya planlamaları görebilir, bölge altyapı çalışmaları için fayda sağlayabilir, yer tarifi için kullanılabilir bölgedeki önemli merkezleri belirlemek ve bu merkezlere daha rahat ulaşım sağlayabilmek için kullanılabilir, okul veya mahalle gibi noktaların çizildiği krokiler ile yön bulmak daha kolay olabilir.

Sağlamış olduğu bu faydalarının yanı sıra kroki ile kişiler sınıflarını ve sınıf düzenlerini tespit edebilirler aynı zamanda sinema salonları veya tiyatro salonları gibi noktalarda kullanıldığında burada yer gösteren görevlilerin işlerini daha kolay hale getirir.

3. Sınıf Hayat Bilgisi Ders Kitabı 52. Sayfa Cevapları MEB Yayınları 2023-2024 eğitim-öğretim yılı konusu içerisinde yer alan kritik sorulardan birini cevaplamış bulunuyoruz. Cevaplarla ilgili eksik veya hatalı kısımları bizlere yorumlardan yazarak bildirebilirsiniz.
Ders ve Çalışma kitabı cevapları aramalarınızda internet sitemizi daha üst sıralarda listelemek için aramalarınızın sonuna "forum sınıf" yazabilirsiniz.
Örnek Kullanım: 6. sınıf matematik öğün yayınları sayfa 40 forum sınıf

Linkedin'de Paylaş

Ξ Bir cevap yazın

Künye Gizlilik Politikası İletişim Hakkımızda Türkçe Ders Kitabı Cevapları

Sitede yer alan yazı, resim ve dosyaların tüm hakları saklıdır ve izinsiz paylaşılması kesinlikle yasaktır.