Cevap Yaz
5 Şubat 2023, 1:56 - Zülal Güneş Yazdı

Mahallenizdeki Muhtarın Görevleri Nelerdir? Araştırınız.

Soru: Mahallenizdeki Muhtarın Görevleri Nelerdir? Araştırınız.
Cevap:

Kamu yönetiminde alt düzeyden üst düzeye doğru hiyerarşik olarak bir düzen bulunmaktadır. Bu nedenle mahallemizdeki muhtarlar hiyerarşik düzende en alt sırada yer almakta ve bulunduğu görev yaptığı mahalledeki yönetimsel işleyişi düzenlemekle görevlidir.

Mahallenizdeki Muhtarın Görevleri Nelerdir Araştırınız.

Mahallemizdeki muhtarlardan birtakım ikametgâh gibi evraklar alabilir. Aynı zamanda bu bölgede gerçekleştirilecek olan çevre temizliği gibi konularda Belediye Başkanı ile eşgüdümlü çalışarak bu işleyişe destek olmalıdır.

Muhtarın en asli görevi mahallede veya köyde her konuda düzeni sağlayarak toplumsal işleyişi iyi düzeye getirmektir.

Bu sayede mahallenin veya köyün ihtiyaç duyduğu yol, çeşme gibi ihtiyaçları bir üst merciinde olan Belediye Başkanı ile görüşerek bu durumları bildirmesi ve bu mahalledeki kişilerin ihtiyacı olan unsurların sağlanması için çalışmalıdır.

3. Sınıf Hayat Bilgisi Ders Kitabı 127. Sayfa Cevapları Dizin Yayıncılık 2022-2023 eğitim-öğretim yılı konusu içerisinde yer alan kritik sorulardan birini cevaplamış bulunuyoruz. Cevaplarla ilgili eksik veya hatalı kısımları bizlere yorumlardan yazarak bildirebilirsiniz.
Ders ve Çalışma kitabı cevapları aramalarınızda internet sitemizi daha üst sıralarda listelemek için aramalarınızın sonuna "forum sınıf" yazabilirsiniz.
Örnek Kullanım: 6. sınıf matematik öğün yayınları sayfa 40 forum sınıf

Linkedin'de Paylaş

Ξ Bir cevap yazın

Künye Gizlilik Politikası İletişim Hakkımızda Türkçe Ders Kitabı Cevapları

Sitede yer alan yazı, resim ve dosyaların tüm hakları saklıdır ve izinsiz paylaşılması kesinlikle yasaktır.