Cevap Yaz
5 Şubat 2023, 1:25 - Zülal Güneş Yazdı

Neden Mevsimlere Özgü Sebze ve Meyveleri Tüketmeliyiz? Söyleyiniz.

Soru: Neden Mevsimlere Özgü Sebze Ve Meyveleri Tüketmeliyiz? Söyleyiniz.
Cevap: Sebze ve meyveler, farklı iklim koşullarında ve farklı mevsimlerde yetişmekte, bu nedenle de her meyve ve sebze tüm yıl boyunca doğal yollarla üretilememektedir.

Sebze ve Meyveleri Neden Mevsiminde Tüketmeliyiz?

Neden Mevsimlere Özgü Sebze Ve Meyveleri Tüketmeliyiz? Söyleyiniz.

Mevsimlere özgü sebze ve meyveleri tam mevsiminde tüketmek, bu ürünlerin diğer mevsimlerin haricinde doğal ortamında ve doğal yöntemlerle büyümesi ve olgunlaşması sebebiyle, çok daha lezzetli, vitamin ve mineral açısından çok daha zengin ve en önemlisi tamamen doğal olmalarından dolayı çok daha sağlıklı yapmaktadır.

Mevsiminin dışında üretilen meyve ve sebzeler, çeşitli doğal olmayan yöntemlerle yetiştirilebilmekte ve bu nedenle de doğal olarak yetişmeyen bu sebze ve meyveler, hem lezzet hem sağlık açısından iyi olmamaktadır.

3. Sınıf Hayat Bilgisi Ders Kitabı 86. Sayfa Cevapları Dizin Yayıncılık 2022-2023 eğitim-öğretim yılı konusu içerisinde yer alan kritik sorulardan birini cevaplamış bulunuyoruz. Cevaplarla ilgili eksik veya hatalı kısımları bizlere yorumlardan yazarak bildirebilirsiniz.
Ders ve Çalışma kitabı cevapları aramalarınızda internet sitemizi daha üst sıralarda listelemek için aramalarınızın sonuna "forum sınıf" yazabilirsiniz.
Örnek Kullanım: 6. sınıf matematik öğün yayınları sayfa 40 forum sınıf

Linkedin'de Paylaş

Ξ Bir cevap yazın

Künye Gizlilik Politikası İletişim Hakkımızda Türkçe Ders Kitabı Cevapları

Sitede yer alan yazı, resim ve dosyaların tüm hakları saklıdır ve izinsiz paylaşılması kesinlikle yasaktır.