Cevap Yaz
5 Şubat 2023, 1:05 - Zülal Güneş Yazdı

Niçin Kroki Çizeriz? Krokide Nereleri Gösteririz?

Soru: Niçin Kroki Çizeriz? Krokide Nereleri Gösteririz?
Cevap: Kroki, kişilerin bir yeri kolayca bulabilmesi, bir yerin konumunun bilinmesi veya belirtilebilmesi için çizilmektedir.

Kroki Nasıl Çizilir?

Niçin Kroki Çizeriz Krokide Nereleri Gösteririz.

Kroki çizerek, kişilerin gitmek istedikleri yerleri kolayca onlara tarif edebilir ve onların gitmek istedikleri her yeri, bilmemiz halinde bir kroki çizerek bu yere kişilerin nasıl ulaşabileceklerini kuş bakışı bir çizim ile tarif edebiliriz.

Krokiler, üzerinde uğraşılmadan kabataslak çizilmekte ve bu çizim ile kişilerin gitmek istedikleri yerin kafalarında canlanabilmesi sağlanmaktadır. Bu yüzden oldukça önemli bir yol bulma yöntemi olan kroki sayesinde, çizilen bu krokiyi inceleyerek ve takip ederek kişiler aradıkları yeri oldukça kolay bir şekilde kaybolmadan bulabilmekte, kuş bakışı bir şekilde tarif edilen bu çizim ile aradığı yer her neyse ulaşabilmektedir.

3. Sınıf Hayat Bilgisi Ders Kitabı 26. Sayfa Cevapları Dizin Yayıncılık 2023-2024 eğitim-öğretim yılı konusu içerisinde yer alan kritik sorulardan birini cevaplamış bulunuyoruz. Cevaplarla ilgili eksik veya hatalı kısımları bizlere yorumlardan yazarak bildirebilirsiniz.
Ders ve Çalışma kitabı cevapları aramalarınızda internet sitemizi daha üst sıralarda listelemek için aramalarınızın sonuna "forum sınıf" yazabilirsiniz.
Örnek Kullanım: 6. sınıf matematik öğün yayınları sayfa 40 forum sınıf

Linkedin'de Paylaş

Ξ Bir cevap yazın

Künye Gizlilik Politikası İletişim Hakkımızda Türkçe Ders Kitabı Cevapları

Sitede yer alan yazı, resim ve dosyaların tüm hakları saklıdır ve izinsiz paylaşılması kesinlikle yasaktır.