Cevap Yaz
5 Şubat 2023, 1:39 - Zülal Güneş Yazdı

Okulda Veya Evde Meydana Gelebilecek Acil Durumlarda Neler Yapılmalıdır?

Soru: Okulda Veya Evde Meydana Gelebilecek Acil Durumlarda Neler Yapılmalıdır?
Cevap: Okulda veya evde meydana gelebilecek acil durumlarda öncelikle sakin olunması gerekmektedir. tehlike çoğalmadan binadan uzaklaşmamız gerekir.  

Acil Durumlarda Yapılması Gerekenler Nelerdir?

Okulda Veya Evde Meydana Gelebilecek Acil Durumlarda Neler Yapılmalıdır

Yangın, deprem gibi acil durumlar veya yaşanabilecek çeşitli kazalar ve yaralanmalar yaşanması durumunda sakinliğimizi koruyarak evdeysek ailemize, okuldaysak da öğretmenlerimize haber vermemiz gerekmektedir. Özellikle hemen uzaklaşılması gereken durumlarda, büyüklerimizin sözünü dinleyerek onların eşliğinde hareket etmek ve tehlikeli alandan onlarla birlikte uzaklaşmak gerekmektedir.

Okulda veya evde yaşanabilecek herhangi bir kaza ve yaralanmada ise yine öğretmenimize veya ailemize ilk olarak haber vererek, herhangi bir şekilde kendi başımıza bir müdahale etmemiz ve bu durumda panik olmamamız gerekmektedir. Acil durumlar, oldukça tehlikeli sonuçlara sebep olabildiği için çok dikkatli olunması gerekmektedir.

3. Sınıf Hayat Bilgisi Ders Kitabı 114. Sayfa Cevapları Dizin Yayıncılık 2022-2023 eğitim-öğretim yılı konusu içerisinde yer alan kritik sorulardan birini cevaplamış bulunuyoruz. Cevaplarla ilgili eksik veya hatalı kısımları bizlere yorumlardan yazarak bildirebilirsiniz.
Ders ve Çalışma kitabı cevapları aramalarınızda internet sitemizi daha üst sıralarda listelemek için aramalarınızın sonuna "forum sınıf" yazabilirsiniz.
Örnek Kullanım: 6. sınıf matematik öğün yayınları sayfa 40 forum sınıf

Linkedin'de Paylaş

Ξ Bir cevap yazın

Künye Gizlilik Politikası İletişim Hakkımızda Türkçe Ders Kitabı Cevapları

Sitede yer alan yazı, resim ve dosyaların tüm hakları saklıdır ve izinsiz paylaşılması kesinlikle yasaktır.