Cevap Yaz
5 Şubat 2023, 1:09 - Zülal Güneş Yazdı

Okuldaki Kaynakları Etkili ve Verimli Kullanmak İçin Nelere Dikkat Edilmelidir?

Soru: Okuldaki kaynakları etkili ve verimli kullanmak için nelere dikkat edilmelidir?
Cevap:

Okul kaynaklarının boşa harcanmaması için bu kaynakları kullanırken tasarruf etmek ve dikkatli kullanmak, aynı zamanda da bu kaynakların etkili ve verimli bir şekilde kullanılabilmesi için diğer arkadaşlarımızı ve çevremizi bilinçlendirmek gerekmektedir.

Okuldaki Kaynakları Nasıl Verimli Kullanırız?

Okuldaki kaynakları etkili ve verimli kullanmak için nelere dikkat edilmelidir

Okul tuvaletindeki tuvalet kağıtlarının boş yere kullanılmaması, suyun israf edilmemesi, okul eşyalarına zarar verilmemesi ve aynı zamanda tüm okul kaynaklarından doğru bir şekilde yararlanılmaya çalışılması okuldaki kaynakları etkili ve verimli kullanmanın bazı örnekleridir.

Bizlerin, eğitim alırken ihtiyaç duyduğumuz su, elektrik, doğalgaz, okul eşyaları, eğitim araçları, tahta, tebeşir, silgi, tuvalet kâğıdı gibi daha bir çok şeyi kapsayan ve kısacası okulda kullandığımız her türlü şeyi kapsayan kaynaklara okul kaynakları denmekte ve bu kaynakların etkili ve verimli kullanılması gerekmektedir.

3. Sınıf Hayat Bilgisi Ders Kitabı 39. Sayfa Cevapları Dizin Yayıncılık 2022-2023 eğitim-öğretim yılı konusu içerisinde yer alan kritik sorulardan birini cevaplamış bulunuyoruz. Cevaplarla ilgili eksik veya hatalı kısımları bizlere yorumlardan yazarak bildirebilirsiniz.
Ders ve Çalışma kitabı cevapları aramalarınızda internet sitemizi daha üst sıralarda listelemek için aramalarınızın sonuna "forum sınıf" yazabilirsiniz.
Örnek Kullanım: 6. sınıf matematik öğün yayınları sayfa 40 forum sınıf

Linkedin'de Paylaş

Ξ Bir cevap yazın

Künye Gizlilik Politikası İletişim Hakkımızda Türkçe Ders Kitabı Cevapları

Sitede yer alan yazı, resim ve dosyaların tüm hakları saklıdır ve izinsiz paylaşılması kesinlikle yasaktır.