Cevap Yaz
5 Şubat 2023, 1:45 - Zülal Güneş Yazdı

Olağanüstü Durumlar Sırasında Neler Yapılmalıdır?

Soru: Olağanüstü Durumlar Sırasında Neler Yapılmalıdır?
Cevap:

Olağanüstü durumlar sırasında yapılması gerekenler duruma bağlı olarak değişiklik göstermektedir. Bu durumda olağanüstü durumlar içerisinde yer alan tüm olaylar güvenliği tehdit eden olaylar olduğundan kişilerin güvenliklerini sağlamaları bu noktada oldukça önemlidir.

Olağanüstü Olaylarda Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Olağanüstü Durumlar Sırasında Neler Yapılmalıdır?

Özellikle doğal afetler veya savaş gibi durumlarda kişilerin can güvenliklerini sağlamaları oldukça önemli bir konu olmaktadır. Bu durumda güvenliğin sağlanacağı noktaya sığınmak ve yaşamın en gerekli unsuru olan güvenlik aşamasını sağlamak gerekmektedir.

İnsanların temel gereksinimleri içerisinde yer alan güvenlik olağanüstü durumlar sırasında tehlike altında olduğundan kişiler insani içgüdüler doğrultusunda kendilerini koruma altına almak istemektedirler. Bu noktada güvenliğinizin tehlike altında olduğunu hissettiğiniz anda polise başvurmanız veya doğal afet anında yardımcı olan afat kuruluşuna başvurmanız gerekmektedir

3. Sınıf Hayat Bilgisi Ders Kitabı 119. Sayfa Cevapları Dizin Yayıncılık 2022-2023 eğitim-öğretim yılı konusu içerisinde yer alan kritik sorulardan birini cevaplamış bulunuyoruz. Cevaplarla ilgili eksik veya hatalı kısımları bizlere yorumlardan yazarak bildirebilirsiniz.
Ders ve Çalışma kitabı cevapları aramalarınızda internet sitemizi daha üst sıralarda listelemek için aramalarınızın sonuna "forum sınıf" yazabilirsiniz.
Örnek Kullanım: 6. sınıf matematik öğün yayınları sayfa 40 forum sınıf

Linkedin'de Paylaş

Ξ Bir cevap yazın

Künye Gizlilik Politikası İletişim Hakkımızda Türkçe Ders Kitabı Cevapları

Sitede yer alan yazı, resim ve dosyaların tüm hakları saklıdır ve izinsiz paylaşılması kesinlikle yasaktır.