Cevap Yaz
5 Şubat 2023, 1:03 - Zülal Güneş Yazdı

Olumlu ve Olumsuz Davranışlarımız Arkadaşlarımızla İlişkilerimizi Nasıl Etkiler?

Soru: Olumlu ve olumsuz davranışlarımız arkadaşlarımızla ilişkilerimizi nasıl etkiler?
Cevap: Arkadaşlarınıza karşı olumlu davranışlarda bulunmanız, onların size sevgi ve saygı duymasını sağlarken, arkadaşlığınızı daha da güçlendirmektedir. Ancak arkadaşlarınıza olumsuz davranışlarda bulunursanız, bu durumda arkadaşlık ilişkileriniz oldukça olumsuz etkilenmektedir

 Arkadaşlarımız İle İlişkilerde Davranışlarımız Nasıl Etkiler? 

Olumlu ve olumsuz davranışlarımız arkadaşlarımızla ilişkilerimizi nasıl etkiler?

Arkadaşlarınız, bu olumsuz davranışlarınız sebebiyle sizlere saygı duymayabilir veya sizi artık sevmeyebilir. Eğer arkadaşlarınız ile bağlarınızın güçlü kalmasını istiyorsanız, onları üzmeyecek veya rahatsız etmeyecek olumlu davranışlarda bulunmanız gerekmektedir.

Bazen çeşitli olumsuz davranışlarda bulunabiliriz, ancak bu davranışlar, arkadaşlarımızla olan ilişkilerimizi olumsuz etkileyeceği için, bu olumsuz davranışların fark edilerek arkadaşlarımızdan özür dilemek veya onların gönlünü almak, tekrardan sizleri sevip saygı duymaları için oldukça önemlidir. Arkadaşlığınızın kötü etkilenmemesi için olumlu davranışlar sergilemeniz gerekmekte, onların da yine sizlere karşı olumlu davranışlarda bulunması gerekmektedir.

3. Sınıf Hayat Bilgisi Ders Kitabı 17. Sayfa Cevapları Dizin Yayıncılık 2022-2023 eğitim-öğretim yılı konusu içerisinde yer alan kritik sorulardan birini cevaplamış bulunuyoruz. Cevaplarla ilgili eksik veya hatalı kısımları bizlere yorumlardan yazarak bildirebilirsiniz.
Ders ve Çalışma kitabı cevapları aramalarınızda internet sitemizi daha üst sıralarda listelemek için aramalarınızın sonuna "forum sınıf" yazabilirsiniz.
Örnek Kullanım: 6. sınıf matematik öğün yayınları sayfa 40 forum sınıf

Linkedin'de Paylaş

Ξ Bir cevap yazın

Künye Gizlilik Politikası İletişim Hakkımızda Türkçe Ders Kitabı Cevapları

Sitede yer alan yazı, resim ve dosyaların tüm hakları saklıdır ve izinsiz paylaşılması kesinlikle yasaktır.