Cevap Yaz
4 Şubat 2023, 19:08 - Zülal Güneş Yazdı

Ortak Kullanım Alanlarının Özenli Kullanılmaması Hâlinde Neler Yaşanabilir?

Soru: Ortak Kullanım Alanlarının Özenli Kullanılmaması Hâlinde Neler Yaşanabilir?
Cevap:

Ortak kullanım alanlarının özenli kullanılmaması durumunda bu noktalara kullanacak diğer kişilerin sağlıkları ciddi oranda zarar görebilir. Ortak alanlar kullanılırken özenli olunması halinde hastalıklar daha çok yayılır, kirlilik artar, kötü koku çıkar ve sağlıksız ortamlar oluşur.

Ortak Kullanım Alanlarını Kötü Kullandığımız Zaman Ne Gibi Sorunlarla Karşılaşırız?

Ortak Kullanım Alanlarının Özenli Kullanılmaması Hâlinde Neler Yaşanabilir?

Bu nedenle ortak kullanım alanları içerisinde yer alan yemekhane, kütüphane, hastane, tuvalet, park veya okul gibi alanların kullanılırken düzgün şekilde kullanılması ve buradan ayrılırken temiz bırakılması oldukça önemlidir.

Halka açık tuvaletler genellikle herkesin sık sık kullandığı noktalar olduğu için tuvaletlerin kirli bırakılması zamanla bakteri oluşumuna neden olacağı için daha sonra bu tuvalet kullanan kişilerin çeşitli hastalıklara yakalanma ihtimali oldukça yüksek olmaktadır.

3. Sınıf Hayat Bilgisi Ders Kitabı 133. Sayfa Cevapları MEB Yayınları 2022-2023 eğitim-öğretim yılı konusu içerisinde yer alan kritik sorulardan birini cevaplamış bulunuyoruz. Cevaplarla ilgili eksik veya hatalı kısımları bizlere yorumlardan yazarak bildirebilirsiniz.
Ders ve Çalışma kitabı cevapları aramalarınızda internet sitemizi daha üst sıralarda listelemek için aramalarınızın sonuna "forum sınıf" yazabilirsiniz.
Örnek Kullanım: 6. sınıf matematik öğün yayınları sayfa 40 forum sınıf

Linkedin'de Paylaş

Ξ Bir cevap yazın

Künye Gizlilik Politikası İletişim Hakkımızda Türkçe Ders Kitabı Cevapları

Sitede yer alan yazı, resim ve dosyaların tüm hakları saklıdır ve izinsiz paylaşılması kesinlikle yasaktır.