Cevap Yaz
4 Şubat 2023, 19:13 - Zülal Güneş Yazdı

Oyun Alanlarında Yaşanabilecek Kazalara Karşı Alınabilecek Önlemler Nelerdir?

Soru: Oyun Alanlarında Yaşanabilecek Kazalara Karşı Alınabilecek Önlemler Nelerdir?
Cevap: Oyun alanlarında yaşanabilecek kazalara karşı alınabilecek önlemler içerisinde özellikle çocukların yaralanmalarına neden olacak oyuncakların bulunmaması veya çocukların yutma ihtimali bulunduğu unsurların oyun alanlarından uzaklaştırılması gerekmektedir

Oyun Alanlarındaki Kazalara Karşı Önlemler Nelerdir?

Oyun Alanlarında Yaşanabilecek Kazalara Karşı Alınabilecek Önlemler Nelerdir?

Özellikle çocuk oyun parkları, parklar veya kreş ortamlarında çocukların kullandıkları eşyaların sağlığa zararlı olmayan plastiklerden üretilmesi ve bu alanlarda bulunan zeminlerin herhangi bir zarara neden olmayacak şekilde kauçuk veya kum olması gerekmektedir bunun yanı sıra belirli yükseklikleri bulunan noktalarda mutlaka tam korumalı korkuluklarında bulunması oldukça önemlidir.

Son olarak çocukların kemer veya kask gibi koruyucu unsurlar ile oyun alanlarında oyun oynamaları veya bisiklet kullanırken dizlik, kask veya dirseklik gibi koruyucu envanterleri kullanmaları gerekmektedir.

3. Sınıf Hayat Bilgisi Ders Kitabı 99. Sayfa Cevapları MEB Yayınları 2022-2023 eğitim-öğretim yılı konusu içerisinde yer alan kritik sorulardan birini cevaplamış bulunuyoruz. Cevaplarla ilgili eksik veya hatalı kısımları bizlere yorumlardan yazarak bildirebilirsiniz.
Ders ve Çalışma kitabı cevapları aramalarınızda internet sitemizi daha üst sıralarda listelemek için aramalarınızın sonuna "forum sınıf" yazabilirsiniz.
Örnek Kullanım: 6. sınıf matematik öğün yayınları sayfa 40 forum sınıf

Linkedin'de Paylaş

Ξ Bir cevap yazın

Künye Gizlilik Politikası İletişim Hakkımızda Türkçe Ders Kitabı Cevapları

Sitede yer alan yazı, resim ve dosyaların tüm hakları saklıdır ve izinsiz paylaşılması kesinlikle yasaktır.