Cevap Yaz
5 Nisan 2023, 2:18 - Zülal Güneş Yazdı

Seracılık Yurdumuzun Başka Hangi Bölgelerinde Yapılıyor Olabilir? Neden?

Soru: Seracılık Yurdumuzun Başka Hangi Bölgelerinde Yapılıyor Olabilir? Neden?
Cevap:

Seracılık ülkemizde en çok Akdeniz Bölgesi’nde yapılmaktadır. Ancak Akdeniz Bölgesi’nden başka yurdumuzda özellikle seracılık Marmara ve Ege Bölgelerinde de yapılabilmektedir. Bunun nedeni ise seracılık için en uygun iklim şartlarının bu bölgelerde bulunmasıdır. Akdeniz, Marmara ve Ege Bölgeleri kışların çok sert ve soğuk geçmediği bölgelerdir ve seracılık için uygun sıcaklıklara sahiplerdir.

Seracılık Nedir?

Seracılık Yurdumuzun Başka Hangi Bölgelerinde Yapılıyor Olabilir Neden.

Sera, soğuk, rüzgar, kar, sıcak gibi tüm hava olaylarından bitkileri koruyarak dört mevsim verimli bir şekilde yetişebilmelerini sağlayan bir alandır. Genellikle cam veya plastik maddelerden oluşturulan ve içerisindeki bitkileri hava olaylarına karşı koruyan sera, ülkemizde özellikle Akdeniz, Ege ve Marmara Bölgelerinde bulunmaktadır.

4. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı 129. Sayfa Cevapları TUNA Yayıncılık  2023-2024 eğitim-öğretim yılı konusu içerisinde yer alan kritik sorulardan birini cevaplamış bulunuyoruz. Cevaplarla ilgili eksik veya hatalı kısımları bizlere yorumlardan yazarak bildirebilirsiniz.
Ders ve Çalışma kitabı cevapları aramalarınızda internet sitemizi daha üst sıralarda listelemek için aramalarınızın sonuna "forum sınıf" yazabilirsiniz.
Örnek Kullanım: 6. sınıf matematik öğün yayınları sayfa 40 forum sınıf

Linkedin'de Paylaş

Ξ Bir cevap yazın

Künye Gizlilik Politikası İletişim Hakkımızda Türkçe Ders Kitabı Cevapları

Sitede yer alan yazı, resim ve dosyaların tüm hakları saklıdır ve izinsiz paylaşılması kesinlikle yasaktır.